• Телефон: +38 (063) 43-10-020

  • Години роботи: 24/7 (без вихідних)

«Евакуатора НЕТ» корисні статті

Ремонт глушника та вартість

Ремонт глушника та вартість

Надмірний шум, що виходить з вихлопу, є ознакою поганого глушника. Це може завдати шкоди вашому двигуну. Ось інші ознаки, на які слід звернути увагу, а також приблизна вартість заміни та ремонту глушника.

Не знаєте, що робить глушник на автомобілі?

Дамо вам підказку: його призначення визначено в назві. Правильно, одна з його основних завдань — «приглушити» кількість шуму, що виходить із вихлопної труби.

Які симптоми поганого глушника?

Найбільш очевидною ознакою несправності глушника є надмірний шум, що виходить з вихлопу.

Це часто збігається з падінням економії палива, повільним прискоренням або пропуском запалювання двигуна. Ігнорування проблем з глушником може не тільки завдати шкоди вашому двигуну, але й призвести до чималого штрафу.

На щастя, у цьому посібнику ми розповімо все, що ви коли-небудь хотіли знати про ремонт глушника, а також витрати, пов’язані з ним.

Але для початку давайте детальніше розглянемо, що таке глушник і як він працює.

Давайте розпочнемо!

Що таке глушник і як він працює?Глушник — це остання частина вихлопної системи, через яку проходять вихлопні гази перед виходом із вихлопної труби. Без глушника ваша машина видаватиме гучне гарчання, а не тихий гуркіт, до якого ви звикли.

Існує кілька різних типів глушників, включаючи камерні, турбо та прямоточні.

Камерний глушник працює, перенаправляючи звукові хвилі, які входять одна на одну, що ефективно гасить їх. Якщо ви ще не знали, це схоже на те, як працюють шумопоглинаючі навушники. Вони випромінюють певну частоту, щоб нейтралізувати певні шуми, перш ніж вони досягнуть вашого вуха.

Турбоглушник працює майже так само, як камерний, але робить це на крок далі. Замість камери гази проходять через серію перфорованих трубок, оточених звукоізоляційними матеріалами.

Це не тільки найефективніший тип глушника, але й найпоширеніший.

І, нарешті, є прямохідний глушник. Як випливає з назви, вихлопні гази проходять прямо через цей тип глушника, а не циркулюють. Всередині знаходиться перфорована труба, оточена сталевою ватою та ізоляцією зі скловолокна.

Різниця полягає в тому, що замість випромінювання звукових хвиль прямий глушник перетворює їх у тепло.

Прямі глушники підвищують продуктивність, зменшуючи протитиск двигуна. Це відбувається тому, що гази можуть текти вільно, а не перешкоджати, що призводить до збільшення потужності та економії палива.

Недоліком прямохідних глушників є те, що вони не так добре глушать шум, як інші типи. Замість цього вони очищають його, щоб отримати щось більш витончене. Вони також рідко мають каталітичний нейтралізатор, який вимагається законом для нових автомобілів, щоб допомогти зменшити викиди.

Тепер ви краще розумієте, що таке глушник і як він працює. Давайте розглянемо кілька найпоширеніших симптомів, які вказують на те, що у вас є проблема.

Симптоми несправного глушника

Надмірний шум вихлопуЯк ви могли здогадатися, якщо ваш глушник більше не глушить звук вашого вихлопу, ймовірно, у ньому є проблема.

Через те, що вони розташовані близько до землі, глушники зазнають багатьох зловживань. Якщо ваш зрештою поржавіє або з’явиться тріщина, за вихлопною трубою вирватиме гучне гарчання.

Однак це не означає, що причиною є глушник. Це також може виникати через протікання прокладки колектора, яка ущільнює з’єднання між головкою блоку циліндрів і впускним колектором.

Незважаючи на це, якщо ваш глушник звучить як розлючений динозавр, ви, швидше за все, привернете увагу правоохоронних органів, що може призвести до чималого штрафу.

Падіння економії паливаЯкщо ви проводите більше часу біля бензонасосу, це може бути пов’язано з проблемою вашого глушника, особливо якщо він збігається з іншими пунктами в цьому списку.

Чому?

Тому що, коли він не працює належним чином, ваш двигун повинен працювати більше, тобто він спалюватиме більше палива.

Глушники є обов’язковими для всіх сучасних транспортних засобів по всій країні.

Через це автовиробники проектують свої автомобілі з урахуванням них, включаючи їх у точне налаштування їхньої роботи. Якщо виникла проблема з глушником, це, ймовірно, виведе з рівноваги всю систему.

Звуки ударів, брязкання або стукуЯкщо ви ще не помітили, будь-який шум із вашого глушника, крім приглушеного гуркоту, що виходить із вихлопної труби, говорить про те, що щось не так.

Якщо ви почуєте стукіт або удар, можливо, одне з кріплень, які утримують глушник, ослабло або зламалося. У цьому випадку ви можете помітити, що ваш глушник провисає або навіть волочиться по землі.

Що стосується брязкітливого звуку, що виходить із вашої вихлопної системи, це означає, що ваш каталітичний нейтралізатор може вийти з ладу.

Каталітичний нейтралізатор відповідає за зниження токсичності повітря, що виходить із вихлопної труби. Якщо ваш старий або пошкоджений, його внутрішні компоненти можуть почати руйнуватися, що може призвести до деренчання.

Сильні запахиЄ причина, чому ваша вихлопна труба знаходиться позаду автомобіля. Тому що вдихати гази, що виходять з нього, шкідливо для здоров’я, а у великих дозах навіть смертельно.

Деякі з них включають:

  • * Формальдегід
  • * Окис вуглецю
  • * Бензол
  • * Діоксид азоту
  • * Оксид азоту
  • * Поліциклічні вуглеводні
  • * Діоксид сірки

Якщо ви починаєте помічати різкий запах газу (або будь-якої хімії), можливо, у вашому глушнику є тріщина або дірка. Також можливо, що вихлопна система пошкоджена десь перед каталітичним нейтралізатором.

Повільне прискоренняДосить легко помітити, коли ваш автомобіль працює не зовсім правильно. Якщо вам не вистачає потужності під час спроби прискоритися, можливо, у вашій вихлопній системі є витік, наприклад у глушнику.

Залежно від місця витоку, датчик O2 може вийти з ладу. Потім ECM спробує компенсувати, регулюючи повітряно-паливну суміш усередині камери згоряння, що може призвести до втрати потужності.

Пропуск запалювання двигунаПодібно до зниження економії палива та повільного прискорення, якщо є проблема з глушником, це може призвести до пропуску запалювання двигуна. Зазвичай це відбувається через неправильну суміш повітря та палива в камері згоряння.

Хоча це не обов’язково означає, що є витік вихлопу, це припускає це. Інші можливості включають зношені свічки запалювання, витік вакууму, зношені ущільнення клапанів або несправність паливної форсунки.

Незалежно від точних симптомів, ніколи не варто ігнорувати проблему глушника. Ви не тільки витратите більше на паливо, але це також може призвести до необхідності дорогого ремонту двигуна.

Витрати на ремонт/заміну глушникаХороша річ у пошкодженому глушнику полягає в тому, що, якщо він не здувся повністю, ремонт, швидше за все, можливий.

Витрати на заміну глушникаЯкщо вам потрібно його замінити, розраховуйте витратити від 150 до 300 доларів. Точна сума залежить від марки та моделі вашого автомобіля, типу глушника, на який ви його замінюєте, а також від того, чи потрібно замінити додаткові деталі.

Деякі транспортні засоби, як-от розкішні або потужні моделі, можуть мати глушник преміум-класу, заміна якого, ймовірно, коштуватиме дорожче. Можливо, ви зможете зменшити витрати, замінивши його глушником вторинного продажу, який не створений для жодної конкретної моделі.

Однак майте на увазі, що автозапчастини майже завжди рекомендують автомобільні експерти. Це гарантує, що ваш автомобіль працюватиме так, як було задумано. Вони також не повинні впливати на будь-які гарантії виробника, якщо їх встановлює сертифікований механік.

Витрати на ремонт глушникаНа щастя, якщо у вашому глушнику є дірка через іржу чи пошкодження, є хороші шанси, що її можна відремонтувати. Зазвичай це полягає в заклеюванні отвору спеціальною пастою, стрічкою або пластиром. Багато з них (залежно від ступеня пошкодження) можливі вдома.

Якщо це щось серйозніше, що потребує заміни частини трубопроводу навколо глушника, можливо, краще доручити це професіоналу. Незважаючи на це, навіть за цього сценарію ви не повинні витрачати більше 200 доларів. Проте майте на увазі, що це, швидше за все, не включатиме плату за діагностику.

Найкраще візуально оглянути глушник на наявність явних ознак пошкодження. Якщо ви помітили дірку або ділянку, яка наскрізь проіржавіла, можна відремонтувати її самостійно.

Якщо глушник або труби навколо нього розчавлені або зігнуті, найкращим вибором буде віднести їх до професіонала.

Якщо ваша машина звучить як ракетний корабель – це може бути ваш глушникПошкодження глушника – одна з тих речей, які ви просто не можете ігнорувати.

Хоча ви можете жити з падінням потужності чи економії палива, або зі стуком чи деренчанням. Ви не заїдете надто далеко, якщо ваша машина звучить як ракетний корабель.

Чому? Тому що ви, швидше за все, отримаєте цитату про трафік, яка буде дорожчою, ніж вартість ремонту.скачать dle 11.3

Викликати евакуатор

Дзвонити