• Телефон: +38 (063) 43-10-020

  • Години роботи: 24/7 (без вихідних)

«Евакуатора НЕТ» корисні статті

Автомобіль погано заводиться, але працює добре? Ось чому

Автомобіль погано заводиться, але працює добре? Ось чому

Якщо ваш автомобіль не заводиться, але працює добре, цей посібник допоможе вам з’ясувати, що не так, і що ви можете зробити, щоб це виправити.

Якщо ваш автомобіль погано заводиться, але працює добре, існує багато можливих причин. У цьому посібнику буде описано кілька з них, пояснено, чому вашому двигуну це так важко і що ви можете зробити, щоб це виправити.

Окрім механічного зносу та несправності, деякі інші фактори можуть мати значення, наприклад погода, температура, тип і стан палива, а також вік автомобіля.

Перевірте також наявність індикаторів на панелі приладів. Вони можуть бути дуже інформативними.

Хоча на цій сторінці ви знайдете кілька різних ідей, ніщо не замінить особисту діагностику кваліфікованого механіка.

Спеціалізоване обладнання, таке як тестери батареї та зчитувачі коду OBD II (обидва з яких ви можете придбати самостійно, якщо бажаєте), є тут неоціненним.

Електрична системаЯкщо ваш автомобіль не заводиться, але працює нормально, швидше за все, це пов’язано з незначною несправністю в електричній системі.

Звичайно, є багато інших можливостей, які ви також повинні розглянути. І все-таки перевірка електрообладнання, ймовірно, вирішить цю проблему для більшості водіїв.

Пам’ятайте, що справа не обов’язково в акумуляторі. Електрична система також включає кілька інших важливих гравців: стартер, ключ, генератор змінного струму та кілометри проводів.

СтартерУ багатьох випадках причиною є стартер (або пов’язані з ним проблеми). Це особливо вірно, якщо ви виявите, що автомобіль важко заводитися, але акумулятор справний.

Стартер підключений до ланцюга, який включає ключ запалювання та акумулятор. Коли ви повертаєте ключ, до двигуна надходить електричний струм.

Потім він штовхає свою шестірню до зачеплення з маховиком двигуна. Електрика живить цю маленьку шестерню з високим крутним моментом, запускаючи двигун і надаючи йому прискорення, необхідного для запуску. Потім він працюватиме за власним імпульсом.

Якщо в стартері виникла несправність, пов’язана з зносом, і він не працює належним чином, буде важко закрутити двигун. В результаті автомобіль важко заводиться.

Перевірте стан стартера за допомогою спеціалізованого тестера батареї, не знімаючи його з автомобіля. Якщо ви виявите, що він у поганому стані, його потрібно відновити або, що ймовірніше, замінити.

Акумулятор або ГенераторАкумулятор і генератор змінного струму працюють разом, виробляючи та накопичуючи електроенергію. Генератор приводиться в рух змієподібним ременем, прикріпленим до колінчастого вала, і заряджає акумулятор під час роботи двигуна. У свою чергу, батарея розподіляє енергію на двигун і електричні компоненти автомобіля.

Коли ви повертаєте ключ у замку запалювання, все живлення йде від акумулятора. Двигун ще не працює, тому генератор нічого не робитиме. Якщо батареї важко тримати заряд, вона не зможе передавати стільки енергії на стартер, скільки повинна.

Це може бути спричинено кількома причинами. Якщо на акумуляторі є тріщина, витік або інші пошкодження, він не зможе утримувати заряд. Так само, якщо генератор змінного струму не працює зі звичайною швидкістю через внутрішню несправність, ослаблений шків або ослаблений ремінь, він не заряджатиме акумулятор достатньо швидко.

Останнім важливим фактором є тривалість ваших подорожей. Щоб повністю зарядити батарею, може знадобитися півгодини їзди по шосе.

Якщо ви будете здійснювати багато коротких поїздок містом із зупинками та виїздами, ваш акумулятор розряджатиметься набагато швидше. Відправте свій автомобіль у годинну швидку прогулянку по автостраді, щоб перевірити, чи проблема не зникає.

Знову ж таки, тестер батареї є найкращим рішенням. Це виявить будь-які проблеми з акумулятором або генератором. У разі необхідності їх можна замінити.

Погана проводкаПогана проводка може бути причиною того, чому ваш автомобіль важко завести, але він працює нормально. У сучасному транспортному засобі є милі проводів, тож почніть із проводів запалювання та з’єднань зі стартером.

Схема двигуна стартера активується, коли ви повертаєте ключ у положення START. Якщо тут виникла проблема, можливо, надсилається менше струму, ніж потрібно.

Якщо ви самі не є експертом з електрики та не маєте доступу до власного обладнання (мультиметри тощо), для цього може знадобитися професійна діагностика. Віднесіть свою машину до електрика та їдьте звідти. На жаль, це може бути досить дорогим, але це неможливо обійти.

Перш ніж інвестувати в електричну діагностику, краще виключити інші можливі причини.

Компоненти двигунаМайже будь-який компонент двигуна, якщо він працює неправильно, може призвести до цієї проблеми. Крім зазначених нижче, перевірте час запалювання, розподільний вал, зубчастий ремінь, кришку розподільника та всі фільтри (повітряний, масляний і паливний).

Свічки запалюванняЗ часом зазор між свічками запалювання може збільшитися. Таким чином, вони вимагають більше електроенергії для іскри, щоб подолати згаданий проміжок.

Ви можете помітити це під час запуску, тому що двигуну може знадобитися прокрутити довше, ніж зазвичай, перш ніж він запуститься. Однак, як тільки генератор працює з двигуном на вищих обертах, зазор у свічці запалювання може бути набагато меншою проблемою.

Щоб усунути цю проблему, потрібно повторно відновити зазор у свічках запалювання. Хоча вам знадобляться деякі глибиноміри, це відносно простий процес. Крім того, ви можете замінити всі свічки запалювання на нові (те, що все одно потрібно робити досить часто).

Ви також можете отримати нагар на старих свічках запалювання, що призведе до подібної проблеми. Ви помітите чорну піщинку, схожу на сажу, що покриває частини. Їх потрібно буде замінити.

Паливні форсункиЗавдання паливних форсунок полягають у впорскуванні палива (великий сюрприз!) у двигун. Вони керуються електронікою та спеціально розроблені для подачі певної кількості газу або дизельного палива в камеру згоряння.

Якщо паливний інжектор не може ввести достатню кількість палива (або занадто багато), отримана повітряно-паливна суміш не горітиме належним чином. Це призведе до того, що двигун буде важко запускатися.

Проблема, ймовірно, не зникне, поки автомобіль працює. Однак, якщо це лише незначна проблема, ви можете не помітити її так сильно, як під час процесу запуску двигуна.

Несправні форсунки потребують заміни. Ви можете використовувати мультиметр, щоб перевірити, чи працює кожна частина. Зчитувач коду OBD II також може дати вам відповідь. Ви повинні очікувати, що лише один або два зазнають невдачі в будь-який момент часу. Припинення роботи буде дуже незвичним і, ймовірно, вказуватиме на глибшу проблему з електрикою.

ПогодаВірте чи ні, погода може суттєво вплинути на ваш автомобіль, особливо під час запуску, особливо холодна погода. Автомобілі не люблять негативних температур, холодних вітрів, снігу, ожеледиці, туману/дощу.

Коли зима, всі рідини в машині або густіють, або зовсім замерзають. І паливо, і моторна олива намагаються текти, поки не нагріються. Вода в батареях може замерзнути, що призведе до низької потужності (або її повної відсутності!).

У морозному кліматі, як-от у північних штатах, Канаді, Скандинавії чи Росії, автомобілям може регулярно знадобитися підзарядка від зарядного пристрою акумулятора, щоб вони рушили вранці.

Проте після того, як вони почнуть бігати, вони повинні розігрітися протягом десяти-п’ятнадцяти хвилин, і далі все має працювати як завжди.

Отже, сьогодні холодний день? Чи, можливо, теплий день із прохолодним вітром, що доноситься з півночі? Навіть у надзвичайно вологий день? Будь-яка з цих причин може бути причиною того, що холодну машину важко завести, але потім вона працює нормально.

Найкращий варіант – припаркувати машину в укритті, наприклад, у гаражі чи навіть у імпровізованому наметі. Це не ідеальне рішення, але воно може мати значення.

Будьте обережні з вихлопними газами чадним газом під час запуску автомобіля. Це може бути смертельно небезпечним, якщо ви не відчините двері перед тим, як завести автомобіль.

Обігрівачі також є варіантом, але не рекомендуються. Відомо, що вони викликають пожежі.скачать dle 11.3

Викликати евакуатор

Дзвонити