• Телефон: +38 (063) 43-10-020

  • Години роботи: 24/7 (без вихідних)

«Евакуатора НЕТ» корисні статті

Гальмівна рідина DOT 3 проти DOT 4: у чому різниця та чи можна їх змішувати?

Гальмівна рідина DOT 3 проти DOT 4: у чому різниця та чи можна їх змішувати?

У чому саме різниця між гальмівною рідиною DOT 3 і DOT 4? Чи можете ви змішати DOT 3 і DOT 4? Ось вам інструкція.

Гальмівна система автомобіля є гідравлічною системою, що означає, що вона залежить від рідини – гальмівної рідини.

Але це ще не все. Міністерство транспорту (DOT) класифікувало різні типи гальмівної рідини.

Цей посібник торкнеться відмінностей між різними класифікаціями DOT, підкреслюючи різницю між DOT 3 і DOT 4.

Найбільша різниця між сухою та вологою температурами кипіння гальмівної рідини.

Однак це супроводжується подальшими наслідками, про які можна не думати спочатку. Чи впливають вони на роботу гальм? Чи можете ви змішати DOT 3 і DOT 4? Технічне обслуговування однакове?

Ми розберемо кожне з цих запитань і відмінностей, продемонструвавши, як вони впливають на гальмівну систему вашого автомобіля.

Залишайтеся з нами та читайте все про гальмівні рідини нижче!

Що таке класифікація DOT?Міністерство транспорту США (DOT) класифікувало різні типи гальмівної рідини, щоб споживачам було легше та безпечніше використовувати правильну гальмівну рідину для своїх автомобілів.

Існує кілька класифікацій DOT від DOT 1 до DOT 5.1. DOT 1 і DOT 2 не створені для сучасних автомобілів.

Існують також інші класифікації гальмівної рідини, такі як класифікація Міжнародної організації стандартизації (ISO) і Товариства автомобільних інженерів (SAE).

Різниця між DOT 3 і DOT 4Усі категорії DOT відрізняються температурою кипіння. Існує два типи температур кипіння, а саме суха температура кипіння та волога температура кипіння.

  • * DOT 3 має суху температуру кипіння 401°F (205°C) і вологу температуру кипіння 284°F (140°C).
  • * DOT 4 має суху температуру кипіння 446°F (230°C) і вологу температуру кипіння 311°F (155°C).

Що означають різні точки кипіння?Коли гальма використовуються, вони нагріваються, як і гальмівна рідина.

Якщо гальмівна рідина почне кипіти, ефективність гальм буде скомпрометована, і, в найгіршому випадку, ви не зможете зупинити ваш автомобіль.

Як ви могли помітити, існує два типи температур кипіння: суха температура кипіння та волога температура кипіння.

Суха температура кипіння еквівалентна температурі кипіння гальмівної рідини безпосередньо з відкритого контейнера, наприклад, коли ви його купили.

Коли гальмівна рідина знаходиться в системі та працює, вона забруднюється водою через мікропори в системі.

Волога температура кипіння визначається як точка кипіння, коли 3,7% води було абсорбовано і тепер є частиною всієї системи.

Оскільки вода має нижчу температуру кипіння, ніж початкова температура гальмівної рідини, чим більше води змішується з гальмівною рідиною, тим нижчою буде температура кипіння гальмівної рідини.

Підраховано, що гальмівна рідина матиме температуру кипіння, рівну температурі кипіння вологої рідини після двох років використання. Важливо регулярно міняти гальмівну рідину.

Інші параметри, які слід враховуватиТочка кипіння гальмівної рідини залежить від її складу, який змінює не тільки температуру кипіння, але й інші характеристики.

В іншому випадку було б сенс сказати: «DOT 4 кращий, ніж DOT 3», оскільки температура кипіння в DOT 4 вища.

Насправді DOT 3 має певні переваги. Зокрема, завдяки своєму складу DOT 3 є менш гігроскопічним, тобто притягує менше вологи та води з навколишнього середовища.

Це означає, що навіть незважаючи на те, що DOT 3 має нижчу точку кипіння, він зберігатиме цей інтервал довше, ніж DOT 4, за умови нормальних умов водіння.

Обрати DOT 3 чи DOT 4?Після того, як ви дізналися все про DOT 3 і DOT 4, ви могли б задатися питанням, який із двох краще використовувати для свого автомобіля.

Загалом, найкраще було б дотримуватися рекомендацій виробника автомобіля. Однак є випадки, коли один кращий за інший.

Як пояснювалося раніше, гальмівна рідина DOT 3 служить довше, оскільки вона не притягує воду так сильно, як DOT 4.

З іншого боку, чим більше ви використовуєте гальма і чим сильніше гальмуєте, тим більше виділяється тепла. Оскільки DOT 4 має вищу температуру кипіння, це буде кращий вибір.

Якщо ви їдете по горбистій місцевості, де часто гальмуєте під час спуску, або час від часу виїжджаєте на трасу, DOT 4 є кращим варіантом, але не забудьте регулярно міняти рідину.

Гальмівну рідину DOT 3 і DOT 4 слід міняти регулярно і частіше, якщо гальма використовувалися більше, ніж «звичайна їзда».

Чи можете ви змішати DOT 3 і DOT 4?Оскільки гальмівні рідини DOT 3 і DOT 4 створені на основі гліколю, їх можна змішувати без проблем, але майте на увазі, що температура кипіння змінюється.

Слідкуйте за тим, щоб не змішувати DOT 3 та/або DOT 4 з гальмівною рідиною DOT 5, оскільки остання має силіконову основу.

ПідсумокРізниця між гальмівною рідиною DOT 3 і DOT 4 полягає в температурі кипіння відповідної гальмівної рідини.

Існує два типи температур кипіння: мокра і суха температура кипіння. Суха температура кипіння стосується рідини в незапечатаній ємності, тоді як волога температура кипіння стосується моменту, коли поглинається 3,7% води.

Температура кипіння гальмівної рідини важлива, оскільки вона може сильно нагріватися під час гальмування. Якщо він закипить, гальма стануть неефективними.

Гальмівні рідини DOT 3 і DOT 4 є життєздатним вибором, і їх слід регулярно міняти кожні 1-2 роки, залежно від ваших звичок водіння.

Обидві вищезгадані гальмівні рідини притягують вологу, що знижує температуру кипіння.

Яку гальмівну рідину ви виберете, не має особливого значення, якщо виробник вашого автомобіля не вказав інше. Але є певні обставини, коли один кращий за інший.

У будь-якому випадку змішування гальмівної рідини DOT 3 і DOT 4 є ідеальним, оскільки обидві вони містять гліколь. Тільки не змішуйте його з гальмівною рідиною DOT 5.скачать dle 11.3

Викликати евакуатор

Дзвонити