• Телефон: +38 (063) 43-10-020

  • Години роботи: 24/7 (без вихідних)

«Евакуатора НЕТ» корисні статті

Симптоми поганого або засміченого паливного фільтра

Симптоми поганого або засміченого паливного фільтра

Всі люблять хорошу машину, яка заводиться і працює плавно. Але що, якщо одного разу ви виявите, що ваш автомобіль не працює належним чином, загоряється лампочка перевірки двигуна або двигун не працює? Швидше за все, у вас поганий або забитий фільтр.

Ви б не пили нефільтровану воду зі струмка, чи не так?

Чому так?

Тому що він часто пронизаний шкідливими бактеріями!

Те саме стосується палива, яке ми заливаємо в наші автомобілі, яке, на щастя, проходить через фільтр, перш ніж потрапити в двигун.

Які симптоми поганого або засміченого паливного фільтра?

Найпоширенішими ознаками того, що вам потрібен новий паливний фільтр, є проблеми із запуском, контрольна лампочка двигуна або зниження продуктивності. Ви також можете помітити, що ваш двигун глухне або дає пропуски запалювання під час прискорення. Вартість заміни коливається від 50 до 150 доларів США в магазині, або ви можете зробити це самостійно приблизно за 15-60 доларів США.

У цьому посібнику ми детально розглянемо кожен із цих симптомів.

Але спочатку ми пояснимо, як працює паливний фільтр, щоб допомогти вам зрозуміти, чому слід замінити забитий паливний фільтр.

Давайте зараз розберемо основи!

Як працює паливний фільтрПаливо починається у вашому бензобаку та закачується в паливопроводи через паливний насос. Залежно від конструкції вашої системи, паливний фільтр знаходиться десь посередині. Мета паливного фільтра — відсіяти шкідливе сміття до того, як воно завдасть шкоди решті системи.

Після фільтрації паливо надходить до форсунок. Вони розподіляють відміряну кількість палива в камери згоряння кожного циліндра.

Опинившись там, він змішується з киснем, а потім запалюється. Це змушує поршні рухатися вгору та вниз, таким чином живлячи двигун.

Існує два основних типи паливних фільтрів: накручувальні та картриджні. Паливні фільтри, що обертаються, поставляються в металевому корпусі та просто закручуються на місце. Картриджні паливні фільтри знаходяться в фіксованому захисному кожусі, і замінюється лише сам картридж.

Загальне правило полягає в заміні паливного фільтра кожні 2 роки або кожні 30 000 миль. Однак ви можете збільшити пробіг до 60 000 миль або більше на новішому автомобілі.

Незважаючи на це, найкраще попросити механіка перевірити тиск під час кожної заміни масла, щоб переконатися, що достатньо палива може протікати. Кожен автомобіль має певний діапазон PSI, тому обов’язково зверніться до посібника для своєї моделі.

Тепер, коли ви розумієте основні принципи роботи паливного фільтра, давайте розглянемо симптоми, які вказують на те, що настав час його замінити.

Ознаки того, що вам потрібен новий паливний фільтрВаш автомобіль не заводиться

Є багато причин, чому двигун може важко перевертатися, наприклад, погані свічки запалювання, розряджений акумулятор або проблема з генератором.

Однак це також може означати недостатню кількість палива, що надходить до камер згоряння.

Перевірка тиску, що показує низький PSI, вкаже, чи це щось у вашій паливній системі, наприклад несправний паливний насос, забиті форсунки або поганий паливний фільтр. Однак те, що двигун не запускається, швидше за все, не буде першою ознакою засмічення паливного фільтра. Обов’язково перевірте, чи збігається це з будь-яким із наведених нижче симптомів.

Якщо так, ви можете вважати, що вам пощастило, оскільки інші причини, через які ваш двигун не запускається, набагато дорожчі для вирішення.

З'являється індикатор Check Engine

Якщо ви схожі на більшість власників автомобілів, у вас, ймовірно, є стосунки любові/ненависті до індикатора «перевірити двигун». Звичайно, це, ймовірно, означає, що рахунок за ремонт уже під рукою, але це також гарантує, що ситуація не погіршиться до такого стану, коли станеться суттєва шкода.

Індикатор перевірки двигуна загорятиметься з нескінченної кількості причин. На щастя, багато нових автомобілів мають вбудовані датчики тиску, які видають певний код, якщо є проблема в паливній системі.

Щоб діагностувати проблему, у вас є кілька варіантів.

Перший — самостійно придбати сканер OBD2 і використовувати його для читання коду. По-друге, потрібно заплатити магазину за використання сканера OBD2, який зазвичай несе плату за діагностику.

Третій варіант – відвезти машину в місцевий магазин автозапчастин, де більшість прочитає її безкоштовно.

Ваш двигун глухне

Двигун зазвичай глухне через одну з трьох причин: брак палива, потужності або повітря. Зважаючи на це, не дивно, що якщо палива недостатньо, ваш двигун може заглохнути.

Ваш двигун може закрутитися нормально, оскільки в паливопроводах ще є паливо. Проблема виникає, коли ви прискорюєтеся або долаєте крутий схил, оскільки, коли ви натискаєте на педаль, потрібно більше. Те ж саме стосується буксирування вантажу, оскільки двигуну доводиться працювати більше, щоб буксирувати, тому потрібно більше палива.

Багато речей можуть призвести до зупинки двигуна, тому обов’язково зверніть увагу на додаткові симптоми в цьому списку.

Двигун пропускає запалювання

Простіше кажучи, коли двигун дає осічку, в одній із камер згоряння сталася помилка, через яку він пропускає крок. Багато речей можуть спричинити пропуски запалювання двигуна, зокрема зношені свічки запалювання, несправна котушка запалювання або несправний датчик розподільного валу.

Однак, оскільки паливо проходить через паливний фільтр, перш ніж досягти паливної форсунки. Якщо з будь-якої причини він порушується, це також може призвести до пропуску запалювання двигуна.

Це особливо вірно, коли ви вимагаєте більше від свого автомобіля, наприклад, коли натискаєте на педаль газу, буксируєте вантаж або піднімаєтесь на крутий пагорб.

Як правило, це відчувається як легкий ривок, оскільки двигун пропускає такт, як правило, у поєднанні з ваганням у подачі потужності.

Ви помітили зниження продуктивності

Іншою помітною ознакою поганого або засміченого паливного фільтра є зниження продуктивності двигуна. Подібно до двох останніх симптомів, це зазвичай найбільш помітно під час прискорення, перетягування вантажу або підйому на крутий схил.

Це відбувається тому, що ECM обмежує потужність, щоб запобігти будь-якому пошкодженню, коли він помічає брак палива, що надсилається до форсунок. Хоча це не обов’язково вказує на засмічення паливного фільтра, це свідчить про це, особливо якщо цей симптом збігається з іншими в цьому списку.

Вартість заміни поганого або засміченого паливного фільтраНа щастя, заміна паливного фільтра не надто дорога, особливо якщо вам зручно це робити самостійно. Розраховуйте заплатити від 50 до 150 доларів США в магазині або від 15 до 60 доларів США за сам фільтр.

Хоча самостійно замінити паливний фільтр неважко, для цього потрібні певні знання. Якщо у вас ще немає необхідних інструментів, ви можете просто взяти його в магазин. Якщо ви все-таки вирішили впоратися з нею вдома, обов’язково подивіться відео нижче з покроковими інструкціями.

Заключні думкиНікому не подобається мати автомобіль, який важко встигає. Замість того, щоб ігнорувати це, візьміться за це прямо.

Якщо ви помітили, що ваш автомобіль не заводиться, він глохне, або якщо з’являється індикатор двигуна, зверніться до майстерні для перевірки тиску палива. Ви також можете використовувати сканер OBD2, щоб визначити, чи проблема пов’язана з паливною системою.скачать dle 11.3

Викликати евакуатор

Дзвонити