• Телефон: +38 (063) 43-10-020

  • Години роботи: 24/7 (без вихідних)

«Евакуатора НЕТ» корисні статті

Симптоми несправності паливної форсунки

Симптоми несправності паливної форсунки

Які ознаки несправності паливної форсунки? Ви підозрюєте, що у вас погана або забита паливна форсунка? Ось найкращий посібник із усіма відповідями.

Роль паливних форсунок легко зрозуміти, враховуючи їх назву. Вони впорскують паливо в камеру згоряння, відіграючи життєво важливу роль у виробленні електроенергії.

Як і будь-яка інша частина транспортного засобу, паливні форсунки можуть вийти з ладу, викликаючи симптоми, які можуть суттєво вплинути на здатність керувати автомобілем і навіть зробити двигун марним.

До поширених симптомів несправних паливних форсунок належать пропуски запалювання двигуна, різка робота холостого ходу, погана витрата бензину, стрибки двигуна, зниження потужності тощо.

У цьому посібнику ми розглянемо кожен симптом, який може супроводжуватися несправністю паливних форсунок, і обговоримо можливі кроки, які слід вжити, якщо ви відчуваєте будь-який із цих симптомів.

Давайте приступимо до цього!

Що таке паливні форсунки?Паливні інжектори замінили карбюратори і, отже, запропонували більш точну та складнішу систему подачі палива в камеру згоряння.

Зазвичай кожен циліндр має одну паливну форсунку, тобто у вашому автомобілі стільки паливних форсунок, скільки циліндрів двигуна.

Зараз більшість нових автомобілів використовують безпосереднє впорскування палива. Це означає, що паливо розпилюється на дрібні частинки безпосередньо в камері згоряння.

Допомога ЕБУ автомобіля забезпечує більший контроль над подачею палива та більш ефективне використання палива.

Деякі двигуни не використовують пряме впорскування палива. Замість цього вони можуть використовувати систему вприскування через порт, яка додає паливо до того, як досягне камери згоряння.

Усі дизельні двигуни використовують систему прямого впорскування палива, оскільки вона відіграє основну роль у стисненні та згорянні дизельного палива в камері згоряння.

У деяких двигунах використовується як безпосереднє вприскування, так і вприскування через порт, однак у цьому посібнику ми зосередимося переважно на паливних форсунках, які є частиною двигунів із прямим уприскуванням.

Симптоми несправних паливних форсунокЯк було зазначено спочатку, погані паливні форсунки можуть призвести до різноманітних проблем.

Нижче наведено найпоширеніші симптоми, а також деякі речі, які слід враховувати, якщо у вашого автомобіля є певний симптом.

Пропуск двигуна

Пробій запалювання двигуна є поширеним симптомом несправності паливної форсунки.

Це може статися, коли в камеру згоряння надходить недостатня кількість палива, що спричиняє ненормальне згоряння або змушує цикл «перериватися».

Важливо зауважити, що існує безліч потенційних причин, чому двигун дає пропуски запалювання, включаючи витік вакууму, погані свічки запалювання, датчики тощо.

У багатьох випадках автомобіль видасть код, який звузить перелік потенційних винуватців, але коли йдеться про несправні паливні форсунки, ймовірно, буде показаний випадковий/неспецифічний код пропуску запалювання.

Якщо єдиним симптомом, який ви відчуваєте, є пропуск запалювання, і вам важко діагностувати проблему, спробуйте спочатку вирішити найменш дорогі ймовірні причини.

Причина проста: заміна паливних форсунок порівняно дорога, але іноді може бути достатньо чистої паливної форсунки.

Грубий холостий хід

Паливні форсунки, які не працюють належним чином, додають недостатню кількість палива, і можуть робити це з перемінним успіхом.

Це спричиняє різкий холостий хід, а також іноді може призводити до вібрації, що надходить від двигуна.

Подібно до пропусків запалювання двигуна, різкий холостий хід може бути викликаний багатьма факторами, наприклад, забитим паливним фільтром, поганими свічками запалювання, котушками запалювання тощо.

Знання того, коли ви востаннє замінювали такі деталі, як свічки запалювання та паливний фільтр, дуже допомагає діагностувати проблему. Ось чому важливо регулярно обслуговувати свій автомобіль.

Поганий бензин

Не дивно, що паливні форсунки впливають на економію палива.

У порівнянні з карбюратором паливна форсунка більш точна і ефективна. Однак паливний інжектор частково погіршується протягом свого терміну служби, будучи менш ефективним і точним.

Ось чому після заміни паливних форсунок ви отримаєте значно кращий витрата бензину, навіть якщо вони не були повністю мертві.

Паливні форсунки впливають не лише на економію палива, але й на викиди, які виробляє автомобіль.

Перенапруга двигуна

Швидкість двигуна визначається багатьма факторами, але це все ще відносно контрольований процес з ЕБУ, який обробляє інформацію від різних датчиків і контролює параметри.

Якщо паливні форсунки не працюють належним чином, ECU може видати одну команду, а паливні форсунки — іншу.

Він може несподівано впорснути менше палива, щоб потім впорснути надлишок, викликаючи стрибок двигуна, тобто оберти двигуна неконтрольовано збільшуються на короткий момент.

Скачки двигуна найчастіше виникають через деталі, пов’язані з паливною системою, включаючи паливні форсунки.

Знижена потужність двигуна

При недостатній кількості палива в камері згоряння буде спостерігатися зниження потужності двигуна.

Зменшення потужності двигуна може бути викликано багатьма причинами. Якщо це пов’язано з несправними паливними форсунками, інші, менш серйозні симптоми, такі як згадані вище, зазвичай відзначаються до того, як це станеться.

Запах палива

Іноді деякі із зазначених вище симптомів можуть супроводжуватися запахом.

Майже в усіх випадках це вказуватиме на витік палива, але можливо, що витік локалізується або спричинений самою паливною форсункою.

Чому псуються паливні форсункиУ багатьох випадках паливні форсунки служать менше, ніж рекламується, але це не через фальшивий маркетинг чи щось подібне, а через погане обслуговування власником автомобіля.

Це не означає, що проблеми з паливною форсункою виникають лише у погано обслуговуваних автомобілів, але існує великий ризик пошкодити паливні форсунки через неправильне обслуговування автомобіля.

Наприклад, паливний фільтр, який надто довго чекав на заміну, може пошкодити паливний інжектор.

Можливо навіть, що там, де ви заправляєтеся бензином, використовується низькоякісний бензин, який не очищає паливні форсунки повністю, спричиняючи їх засмічення.

Іноді проблема може полягати просто в тому, що вони старі та зношені з часом, і в цьому випадку потрібна заміна.

В інших випадках забивалися паливні форсунки. Якщо це так, є кілька способів їх розблокувати; у більшості випадків це або через набір для очищення паливних форсунок, або просто через присадку до палива.

Немає єдиної думки, що додавання присадки до палива очистить паливні форсунки, однак використання більш інвазивних процедур очищення паливних форсунок може допомогти очистити паливні форсунки.

Причина, чому люди обирають чистку паливних форсунок, пов’язана з ціною, оскільки чистка всіх паливних форсунок завжди дешевша, ніж покупка абсолютно нових, яка може коштувати кілька сотень доларів.

ПідсумокПаливні інжектори повинні працювати точно й ефективно. Якщо цього не відбувається, виникають такі симптоми, як пропуски запалювання, зниження потужності двигуна, різка робота на холостому ходу тощо.

Ці симптоми не є винятковими для проблем паливних форсунок, але якщо вони збігаються, швидше за все, це проблема в них.

Знати свій графік технічного обслуговування, коли все було замінено або відремонтовано, є великою перевагою, щоб зменшити кількість потенційних винуватців, що викликають симптоми.

Паливні форсунки зазвичай проходять довгий шлях, перш ніж виходять з ладу, і є кілька кроків, які ви можете зробити, щоб збільшити їх довговічність, в основному за рахунок використання високоякісного палива.

Якщо ви відчуваєте вищезазначені симптоми та не впевнені, що проблема в паливних форсунках, можливо, доцільно спочатку виключити більш дешеві причини, такі як свічки запалювання або деякі пов’язані датчики.скачать dle 11.3

Викликати евакуатор

Дзвонити