• Телефон: +38 (063) 43-10-020

  • Години роботи: 24/7 (без вихідних)

«Евакуатора НЕТ» корисні статті

Чи можна заправляти бензин із увімкненою машиною? Ось що відбувається

Чи можна заправляти бензин із увімкненою машиною? Ось що відбувається

Що станеться, якщо закачувати газ із увімкненою машиною? Чи безпечно це і чи законно? Ось усі відповіді, які ви шукаєте. Краще перестрахуватися, ніж шкодувати!

Цей посібник відповідає на запитання: «Чи можна заправляти бензин, якщо автомобіль увімкнений?» Ця тема гаряче обговорюється в усьому світі, і обидві сторони суперечки висловлюють сильні думки. Отже, хто правий?

Ось нижня лінія спереду.

Ніколи не закачуйте газ із увімкненою машиною, навіть якщо статистична ймовірність того, що це спричинить пожежу, незначна.

Заправні станції по всій країні та світі агресивно попереджають клієнтів вимкнути двигуни та не користуватися телефонами (про що також коротко йдеться в цій статті).

Незважаючи на те, що спричинити пожежу неймовірно малоймовірно, найкраще робити те, що вам скажуть у паливній компанії.

Як працює паливна система в автомобілі?



Газ (або дизельне паливо) зберігається в баку, зазвичай біля задньої частини автомобіля. Типовий розмір бензобака становить від 45 до 65 літрів. Ви буквально наповнюєте цей резервуар, вставляючи шланг і насадку прямо в нього та заливаючи газ, готовий до використання двигуном.

Простіше кажучи, паливний насос направляє бензин по паливопроводах до двигуна. Він проходить через паливний фільтр, видаляючи будь-які дрібні частинки, які можуть пошкодити циліндри або сприяти більш значним викидам забруднюючих речовин.

Тут він створює тиск у паливних форсунках, перш ніж потрапити безпосередньо в циліндр або в камеру попереднього запалювання (впускний отвір), залежно від того, пряме чи непряме впорскування. У старих двигунах замість них використовуються карбюратори.

Паливний насос на всіх сучасних автомобілях має електричний привід. Коли ви вмикаєте або вимикаєте запалювання автомобіля, ви можете почути скиглення, коли він починає або зупиняється. У старих автомобілях використовуються механічні паливні насоси. Вони працюють шляхом створення вакууму для всмоктування палива до впускного отвору.

Що таке температура спалаху палива?



Важливо знати температуру спалаху пального, щоб зрозуміти, чому запустити автомобіль на заправці небезпечно.

І бензин (бензин), і дизельне паливо є легкозаймистими рідинами. Ну, звичайно, вони – інакше ваш двигун не працював би. Як рідина газ запалюється приблизно при 247°C (477°F).

Однак, як пара, бензин має «температуру спалаху» (температуру, при якій він займається) -43°C (-45°F). Незважаючи на те, що це робить його чудовим для двигунів внутрішнього згоряння, будь-що, від крихітної іскри до відкритого вогню та просто надто гарячої поверхні, може запалити краплі палива в повітрі.

На щастя, це надзвичайно рідкісне явище. Вам потрібно від 2% до 8% атмосфери, щоб містити бензин для правильних умов для горіння. У більшості випадків він набагато нижчий за цей.

Дизельне паливо має набагато вищу температуру спалаху, але воно все одно може спалахнути від відкритого вогню або сильно гарячих поверхонь.

Чи небезпечно заправлятися бензином на включеній машині?



Ви ніколи не повинні качати газ з увімкненою машиною, навіть якщо це лише запалювання. Хоча ймовірність того, що щось піде не так, вражаюче мала, це, звичайно, можливо. Можливо, уряд не визнає це незаконним, але це завжди сильно підкріплюється самими заправними станціями.

Загроза безпеці під час закачування газу під час роботи автомобіля виникає через статичну електрику. Це коли електрони знімаються з однієї поверхні на іншу, залишаючи незбалансований заряд. Заряди виправляються через іскри, щоб повернутися до нейтралі.

Основна механічна небезпека, якщо залишити машину працюючим під час закачування газу, походить від потенційно несправних свічок запалювання, які запалюють пари палива в повітрі. Ви можете відчути його запах на заправній станції, хоча концентрація зазвичай надто низька, щоб забезпечити горіння.

Свічки запалювання мають тверду керамічну ізоляційну кришку, яка захищає від фальшивих іскор, що утворюють дугу в будь-якому іншому місці, крім зазору для запалювання повітря та палива в циліндрі. Однак, якщо ця кераміка зламалася (що іноді трапляється), це може запалити пари палива в повітрі навколо вашого двигуна.

Головне, наскільки швидко вогонь може вийти з-під контролю. Якщо автомобіль загориться, газ у баку може спалахнути, запаливши паливо в газовій форсунці та шлангу. Потім це може поширитися на величезні запаси палива на АЗС (вони можуть легко зберігати 10 000 галонів на один насос).

Це була б гігантська пожежа, яка потенційно поставить під загрозу життя, закриє дороги та спричинить величезні витрати для місцевої влади з точки зору пожежної служби.

Оскільки ви проігнорували рішучі попередження та поради від газової компанії, вони, швидше за все, звинувачуватимуть вас, і на вас чекає величезний позов.

Чи можна качати газ на заведеній машині?



Ви ніколи не повинні закачувати газ під час роботи автомобіля.

Однак технічно це можливо і несе мінімальний ризик того, що щось піде не так. Незважаючи на це, ніхто ніколи не намагався вимкнути свій двигун (хоча якщо ви так, то точно не повинні заправлятися бензином!), і для цього майже не потрібно докладати жодних зусиль.

Заливання палива в бензобак під час увімкненого двигуна не вплине на роботу чи здоров’я двигуна автомобіля. Справа не в цьому. Йдеться про потенційно катастрофічну пожежу, яка може згоріти АЗС і все, що знаходиться поблизу.

Це дещо іронічно, що вам потрібно ввімкнути двигун, щоб заїхати та виїхати з АЗС. Немає закону, який забороняє це, і ніхто не очікує, що ви зупинитесь за сто ярдів перед насосом, вимкнете двигун і вручну підштовхнете машину до нього.

У цьому правилі є деяка відсутність логіки, але це все одно правило. Йдеться про мінімізацію ризику, а не про його усунення.

Хто знає?

Одного разу умови могли бути якраз сприятливими для пожежі, але ви могли врятуватися, просто вимкнувши машину.

У деяких жарких країнах – наприклад, в Абу-Дабі – власники автомобілів добре відомі тим, що залишають свої транспортні засоби включеними, заправляючись бензином (незважаючи на те, що це незаконно).

Вони хочуть продовжувати роботу кондиціонера в салоні, щоб зберегти комфорт пасажирів. Проте завжди може піти не так!

Що ще може стати причиною пожежі на АЗС?



Насправді кілька речей набагато частіше спричиняють пожежі на АЗС.

Підсумовуючи, просто будьте обережні, і що б ви не робили, не куріть!

Відкритий вогонь або сигарети



Вражає, скільки людей курять або використовують запальнички на заправках. Сигарети є найбільшою причиною пожеж.

Хтось не повинен стояти поруч із паливом. Вони могли бути за кілька метрів, але гарячий попіл все одно міг рознестися вітром, щоб запалити його.

Не будь цією людиною. Якщо вам потрібно закурити, просто зачекайте пару хвилин.

Гарячі Автокомпоненти



Більшість деталей автомобіля виготовлені з металу. Це міцний матеріал, але він може стати неймовірно гарячим.

Одним із найбільших винуватців є каталітичний нейтралізатор. Гарячі вихлопні гази проходять через нього для видалення більшості забруднюючих речовин. У процесі він сильно нагрівається.

Якщо ви щойно швидко їхали протягом тривалого часу, це тепло може запалити будь-які пари газу в потрібній концентрації.

Іскри



Так само, як і свічки запалювання, статична електрика може накопичуватися де завгодно – включно з вами. Особливо це стосується певних предметів одягу в холодну суху погоду.

Не відкривайте та не закривайте дверцята під час заправки бензином і не торкайтеся будь-яких металевих предметів, доки форсунка не відірветься, і ви не встановите пробку газу. Це може призвести до іскри.

Ось чому вам також не рекомендується використовувати на заправних станціях пристрої з живленням від акумулятора, такі як мобільні телефони. Якщо іскри від несправної батареї запалять паливо в повітрі, це може спричинити пожежу.

Цитата: Хоча використання мобільного телефону заборонено на заправних станціях у всьому світі, наразі не зареєстровано жодного випадку, коли хтось коли-небудь запалював пожежу за таких умов. Все-таки правила є правила.

Випадкове загоряння автомобіля



Не хвилюйтеся надто про самозаймання, хоча деякі автомобілі добре відомі тим, що випадково загоряються через погану проводку або інші проблеми з перегрівом.

Якщо ви вимкнете машину, це менш імовірно – навіть якщо це вкрай малоймовірно в першому випадку.

Чому ще погано залишати машину включеною під час закачування газу?



Незважаючи на те, що це малоймовірно, як це встановлено, спричинить пожежу, є багато інших причин, чому не слід залишати машину включеною, припарковану на заправці.

Діти або домашні тварини можуть – свідомо чи мимоволі – перекинути автомобіль у передачу. Це може поранити їх або інших, пошкодити майно та може вирвати шланг із насоса, що призведе до витоку палива на передньому майданчику.

забруднюючі речовини. Так, у великій схемі речей кількість забруднення, яке хтось може вдихнути від непрацюючої машини на заправці, є відносно низькою. Тим не менш, залишати машину на холостому ходу без причини заборонено.

Автозлодії мають широкі можливості викрасти вашу машину. Можливо, не тоді, коли ви стоїте з насадкою, але коли ви йдете всередину, щоб заплатити (або зосереджуєтеся на платіжному автоматі), хтось може просто підійти, заскочити та поїхати.

Страхування також може не покрити вас, оскільки ви залишили ключі в ньому.

Ой!

Підсумовуючи, чи погано качати газ на включеній машині?



Оскільки на заправках завжди кажуть вам вимкнути автомобіль, ви завжди повинні вимикати його. Хоча технічно це не може спричинити пожежу, завжди є невеликий шанс, що щось піде не так. Це так просто.

Подумайте про це таким чином. Так, молодець. Ви абсолютно праві, коли стверджуєте, що ймовірність того, що ваш автомобіль запалить пари газу, практично дорівнює нулю.

Поплескайте себе по плечу та блискучу наклейку. Однак що, якщо ви єдиний випадок із мільйона, коли все йде не так? Це лист із глибоким жалем до АЗС і можливий дорогий час у суді.

Крім того, повернути ключ у положення ВИМК. навряд чи складе значне зусилля. Крім того, є кілька інших причин, чому залишати машину на заправці жахливою ідеєю.

На закінчення? Вимикайте машину під час заправки бензином! Чому б і ні?скачать dle 11.3

Викликати евакуатор

Дзвонити