• Телефон: +38 (063) 43-10-020

  • Години роботи: 24/7 (без вихідних)

«Евакуатора НЕТ» корисні статті

5W-20 проти 5W-30: у чому різниця?

5W-20 проти 5W-30: у чому різниця?

Яка справжня різниця між оливами 5W-20 і 5W-30 і чи можна їх змішувати? Ось найкращий посібник для короткого огляду.

5W-20 проти 5W-30: у чому різниця?

Яка справжня різниця між оливами 5W-20 і 5W-30 і чи можна їх змішувати? Ось найкращий посібник для короткого огляду.

Можливо, ви читали статтю в журналі або в Інтернеті, де порівнювали 5W-20 і 5W-30. Вони часто свідчать про те, що один кращий за інший. Обидві є сучасними всесезонними моторними оливами, і вони загалом дуже схожі одна на одну.

Однак кожна олія є більш ефективною в конкретних обставинах і середовищах. Цей посібник порівнює 5W-20 з 5W-30 і пояснює різницю між ними. Найважливіше, це буде роз’яснення, чому ви повинні вибрати те чи інше.

Потім ви зможете використати ці знання під час наступної заміни масла. Якщо ви берете свій автомобіль на регулярне технічне обслуговування, механік повинен знати, який тип моторної оливи їм потрібно використовувати.

Однак ви завжди можете попросити їх використати вибрану вами оцінку. Навіть якщо вони відмовляться, вони пояснять, чому саме цей тип підходить або не підходить для вашого автомобіля.

Спеціальна порада для вашого конкретного автомобіля, моделі та клімату (в Алясці, Каліфорнії, Флориді та Нью-Йорку дуже різні погодні умови, середня вологість і діапазон температур!) є набагато кориснішою, ніж загальна стаття в Інтернеті.

Ось головний рядок: прочитайте посібник користувача.

Перейдіть до сторінки, де йдеться про моторне масло. Тут ви точно знайдете, який тип вам слід використовувати. Це також залежить від країни. Будь-яке з цих масел має підійти. Не використовуйте будь-які універсальні чи односортні моторні оливи, яких ви не знайдете тут.

З огляду на це, давайте почнемо розглядати 5W-20 проти 5W-30. У чому різниця і що робити з цією інформацією?

Моторна олива Multi-Grade проти Monograde OilАвтомобілі стали більш популярними в середині 1900-х років, особливо в Сполучених Штатах. Він був набагато попереду решти світу, швидше за все, через підвищений попит і триваліші подорожі.

Більшість автомобілів потребували б двічі заміни масла протягом року: однієї на початку літа та другої перед зимою. У холодні місяці масло ставало занадто густим, щоб насос міг ефективно проштовхувати його через двигун. Це унеможливлювало запуск автомобіля.

Замість цього взимку механіки заливали в машину більш рідке масло. Це добре працюватиме, поки погода знову не почне теплішати. На даний момент масло занадто рідке, щоб впоратися з жаром. Таким чином, технік знову зливає його та заповнює піддон більш густим маслом.

І таким чином цей процес тривав з року в рік. Винахід універсальних масел все змінив.

Що таке в'язкість?Тема в'язкості та швидкості текучості завжди виникає, коли мова йде про моторні оливи. Хоча спочатку це може здатися заплутаним, ви швидко зрозумієте ідею.

Найкращий спосіб визначити в’язкість – це те, наскільки «густа» рідина. Чим «густіше», тим «в'язкіше». Наприклад, рідкий мед менш в’язкий, ніж затверділий, а заварний крем більш в’язкий, ніж вода.

Говорячи більш науковою мовою, в’язкість – це внутрішній опір рідини її власному потоку. Тобто, наскільки він сповільнюється через зіткнення своїх молекул тертям.

Що таке універсальні масла?Універсальні олії, як і односортні олії (і дизельне паливо, бензин, гас тощо), переганяються із сирої нафти на нафтопереробному заводі. Винокурні додають молекули, відомі як VI Improvers, разом із багатьма іншими присадками, щоб покращити роботу двигуна.

VI Improvers – Покращувачі індексу в’язкості – трохи схожі на слінкі. Коли вони холодні, вони стискаються (як і всі молекули), як обтяжка в положенні спокою. Однак під дією тепла вони розширюються (як розтягування обтяжки). Це збільшує в'язкість за рахунок збільшення опору під час течії рідини.

Завдяки цьому ви можете використовувати різносортні масла цілий рік. У холодну погоду вони будуть тонкими, що дозволить масляному насосу працювати з мінімальними зусиллями. Це допомагає зберегти автомобільний акумулятор.

Коли двигун нагрівається приблизно до 100 градусів C (212 градусів F), він стає більш в’язким (густішим). В результаті він краще покриває та змащує металеві частини двигуна.

Що таке класи SAE в універсальних оливах?Товариство автомобільних інженерів, тепер відоме як SAE International, встановлює стандарти для багатьох міжнародних автомобільних практик. Незважаючи на те, що він був і досі базується в Сполучених Штатах, він працює по всьому світу.

SAE регулює класифікацію моторних масел за класами в’язкості SAE, також відомими як номери SAE або рейтинги SAE.

Для односортних масел проводять два стандартизовані лабораторні тести. Вони вимірюють кінематичну в'язкість. Один – випробування на в’язкість при 100 градусах C, а інший – випробування на в’язкість при високій швидкості зсуву (при 150 градусах C). Результати цього тесту дають олії рейтинг. Чим вищий рейтинг, тим більш в'язкий потік.

Результати цих двох тестів наводяться як відносна оцінка, відома як клас в'язкості SAE. Зазвичай вони знаходяться між SAE 20 і SAE 60. Сучасні автомобілі іноді досягають SAE 16. Цю нову категорію було введено в 2013 році, щоб враховувати ефективніші двигуни.

Що стосується всесезонних моторних олив, вони проводять ще два тести. Вони встановлюють динамічну в'язкість і виконуються при низьких температурах, що постійно знижуються. Чим краще масло тримається на морозі (до -35 і -40 градусів відповідно), тим нижче його рейтинг.

Це клас W, який ви помічаєте в універсальних маслах. Вона може становити від 0 Вт до 20 Вт, хоча в наші дні ви рідко побачите масло вище 10 Вт.

Пояснення 5W-20 проти 5W-30 OilОтже, якщо все це встановлено, буде набагато легше говорити про 5W-20 проти 5W-30.

5W-20 має рейтинг 5 Вт на холоді та оцінку 20 за нормальних робочих температур. Це означає, що він тонкий, коли ви намагаєтеся завести автомобіль із холодного стану, але також відносно тонкий, коли двигун працює.

5W-30 також має рейтинг 5W в зимових умовах, з класом SAE 30, коли двигун прогрітий і ви їдете. Це масло на морозі веде себе так само, як 5W-20. Однак він стає порівняно густішим, коли тече за стандартних робочих температур.

Довгий час найпоширенішим моторним маслом було 5W-30. Він був широко доступний і використовувався в усьому світі. Виробники будували б свої автомобілі з двигунами, які б відповідали цьому багатоступінчастому рейтингу.

Однак сьогодні дуже важливо, щоб наші транспортні засоби були екологічно чистими. Для автомобілів це означає менші, ефективніші двигуни з турбокомпресорами та нагнітачами. Вибачте, шанувальники V8 – V8 цілком можуть вижити, але вони не скоро стануть звичайним явищем.

Чим менший і ефективніший двигун, тим менш в’язкою повинна бути олива. Таким чином, більшість сучасних автомобілів сконструйовано для використання різносортних масел, таких як 0W-20 або 5W20. 0W-16 і 5W-16 вже не такі незвичайні, хоча вони все ще можуть бути досить дорогими.

Ймовірно, 5W-20 повільно наздожене та пережене 5W-30 за популярністю на ринку.

5W-20 проти 5W-30 – що краще для вашого автомобіля?Як згадувалося, і 5W-20, і 5W-30 працюють однаково при холодному запуску. Однак 5W-30 трохи густіший за 5W-20, коли двигун розігрітий до потрібної температури, а ви їдете.

Отже, що краще?

Це підступне запитання. Немає однозначної відповіді. 5W-20 не обов’язково краще, оскільки воно менш в’язке; 5W-30 також не є більш корисним, тому що воно густіше.

Ось у чому річ. Незважаючи на те, що вам можуть розповісти незліченні онлайн-блоги, форуми та групи в соціальних мережах, виробники знають, що вони роблять, проектуючи та створюючи двигуни. Маючи в своєму розпорядженні величезні відділи досліджень і розробок, висококваліфікованих інженерів і мільйони доларів, розробка базового автомобіля все ще займає п’ять років.

Коли вони проектують, будують, випробовують і налаштовують нові двигуни, виробники ретельно створюють їх для роботи з певними типами моторних олив. Вони можуть змінити це залежно від клімату цільового ринку, але це завжди буде в межах специфікацій.

У посібнику користувача буде вказано моторне масло, яке слід використовувати. Знайдіть глосарій у кінці та перейдіть до номера сторінки, зазначеного поруч із «Моторна олива», «Моторна олива» або «Деталі технічного обслуговування» — щось на зразок цього. На одній із цих сторінок ви знайдете перелік типів універсальних масел, які слід використовувати залежно від конкретного двигуна.

Іноді у вас буде кілька варіантів. Це чудово, і в цьому випадку має бути добре будь-яке. Але ви ніколи не повинні використовувати масло, якого немає в інструкції з експлуатації.

Що робити, якщо в інструкції з експлуатації вказано, що я можу використовувати або 5W-20, або 5W-30?Іноді у вашому посібнику користувача буде запропоновано кілька варіантів. Це можуть бути 5W-20 або 5W-30. У цьому випадку вирішувати вам.

Клас «W» при холодному запуску має найбільший вплив у більшості випадків. Якщо ви живете в будь-якому місці, де температура може досягати 0 градусів C або нижче, ви захочете взяти найменше можливе число W.

Однак, порівнюючи 5W-20 і 5W-30, обидва мають однаковий зимовий рейтинг. Різною є робоча (кінематична) в’язкість. У цьому випадку це, ймовірно, не матиме помітної різниці.

Загалом, використовуйте 5W-30, якщо ви часто піддаєте двигун значним навантаженням протягом тривалих періодів. Прикладами є швидка їзда по шосе, підйом на пагорби або різке прискорення. 5W-20 може бути більш доречним для плавніших драйверів.

Причина цього полягає в нагріванні двигуна. 5W-30 більше підходить для роботи з більшими навантаженнями та високими температурами. 5W-20 трохи краще для нижчих температур. Компроміс полягає в тому, що 5W-30 споживатиме трохи більше газу.

Оскільки 5W-30 доступніше, воно часто дешевше, тому, можливо, має сенс піти цим шляхом. Він також пропонує вашому двигуну трохи більше захисту від високих температур.

Якщо в інструкції з експлуатації вказано, що ви можете використовувати будь-яке з них, все гаразд.скачать dle 11.3

Викликати евакуатор

Дзвонити