• Телефон: +38 (063) 43-10-020

  • Години роботи: 24/7 (без вихідних)

«Евакуатора НЕТ» корисні статті

Симптоми пропуску запалювання двигуна та причини

Симптоми пропуску запалювання двигуна та причини

Що відчуває осічка? Ви підозрюєте, що двигун вашого автомобіля не працює? Ось усі симптоми та причини, а також способи усунення.

Пропуски запалювання двигуна трапляються, коли згоряння принаймні в одному з циліндрів є ненормальним.

Існує багато причин пропусків запалювання двигуна, а також симптомів; на щастя, ми розглянемо найпоширеніші симптоми та причини.

Пропуски запалювання можуть відбуватися завжди, коли двигун увімкнено. У більшості випадків пропуск запалювання чутний під час руху автомобіля, але також можна помітити пропуск запалювання, коли двигун працює на холостому ходу.

На тій же ноті, двигун, який дає пропуски запалювання під час простою, як правило, вказує на більш серйозну проблему.

Деякі загальні симптоми пропусків запалювання двигуна включають нерівний холостий хід, слабке прискорення, вібрацію та підсвічування контрольної лампочки двигуна.

Як і симптоми, причини пропуску запалювання можуть бути пов’язані з різними факторами, включаючи погані свічки запалювання, котушки запалювання, каталітичний нейтралізатор і несправний розподільний вал.

Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся, чи це пропуск двигуна, чи щось інше, і якщо це так, ми торкнемося того, як найкращим чином усунути проблему.

Грубий простійДвигун, який дає збій запалювання на холостому ході, створює грубі холостий хід, оскільки асинхронне згоряння буде коливати швидкість двигуна.

Грубий холостий хід можна помітити на покажчику обертів, оскільки оберти то зростатимуть, то зменшуватимуться. Він може постійно коливатися або лише час від часу, залежно від причини та масштабу проблеми.

Жорсткий холостий хід зазвичай виникає через те, що частина, яка майже повністю відмовилася, або деталь, яка відіграє важливу роль, вийшла з ладу, наприклад, розподільний вал.

Погане прискоренняКоли автомобіль прискорюється, двигун відчуває високе навантаження, і всі компоненти повинні добре працювати, щоб прискорення було плавним.

Якщо щось заважає згоранню, яке відбувалося згідно з планом, ви помітите, що автомобіль їде не так, як колись.

Причин поганого прискорення може бути багато, і практично кожна причина несправності двигуна може спричинити погане прискорення.

ВібраціїДвигун, разом із автомобілем у цілому, сконструйовано збалансовано, щоб забезпечити комфорт водієві та пасажирам, а також з огляду на механічні причини.

Важливість техніки можна побачити в опозитному двигуні, який забезпечує більший баланс завдяки горизонтальним поршням і, отже, меншій вібрації.

Якщо ви запитаєте себе: «Що таке відчуття від осічки?» проста відповідь - це вібрації, включаючи різке прискорення.

Двигун із пропусками запалювання буде вібрувати, оскільки згоряння не відбувається синхронно з пов’язаним поршнем.

Вібрація також може виникати, коли якась деталь у моторному відсіку, як-от кріплення двигуна, погана трансмісія або щось подібне, ослаблено.

Лампа перевірки двигуна з підсвічуваннямУ наші дні автомобілі є технологічною потужністю з величезною кількістю даних, які щосекунди зчитуються багатьма датчиками в автомобілі.

На щастя, ECU також може помітити, якщо відбувається пропуск запалювання, і якщо це станеться, він засвітить індикатор перевірки двигуна.

Якщо у вас є зчитувач OBD2, ви також можете побачити, в якому циліндрі відбувається пропуск запалювання, що може бути підказкою до причини пропуску запалювання.

Наприклад, якщо у вас двигун DOHC і половина циліндрів дають пропуски запалювання, велика ймовірність того, що причиною є розподільний вал.

Причини пропуску запалювання двигунаПричини пропуску запалювання двигуна зазвичай не важко діагностувати, особливо якщо у вас є зчитувач OBD2 (або сканер).

Причини пропусків запалювання пов’язані з компонентами, які відіграють важливу роль у згорянні.

Це означає, що причиною пропуску запалювання найчастіше є запалювання (свічки запалювання та котушки запалювання), подача повітря (впуск, MAF), подача палива (паливний насос, фільтр, форсунки), а також розподільний або колінчастий вал.

Слід зазначити, що в дизельних двигунах не використовуються свічки і котушки запалювання; замість цього вони покладаються на стиснення, щоб запалити паливо.

З цієї причини, якщо у вас є пропуск запалювання дизельного двигуна, причиною зазвичай є неправильна подача палива/впорскування або подача повітря.

Погана свічка розжарювання також може бути причиною, яка характерна виключно для дизельних двигунів.

Ось найпоширеніші причини та те, як можна звузити діагностику, щоб якомога швидше вирішити проблему найкращим чином.

Погані свічки запалюванняПогана свічка запалювання є поширеною, якщо не найпоширенішою причиною перебоїв у запалюванні двигуна.

Свічка запалює паливо, коли поршень встановлено правильно. Невиконання цього призведе до осічки.

Сучасні свічки запалювання, як правило, дуже надійні і не створюють стільки проблем, як раніше.

Однак вони все одно псуються, і якщо ви не пам’ятаєте, коли востаннє їх замінювали, швидше за все, у всьому винні свічки запалювання.

Погані котушки запалюванняКотушки запалювання є ще одним важливим компонентом системи згоряння бензинового двигуна.

Роль котушок запалювання полягає в тому, щоб перетворювати низьку напругу автомобіля в надзвичайно високу, необхідну для того, щоб свічка запалювала іскру та запалювала паливо.

Складність поганих котушок запалювання полягає в тому, що через них свічки запалювання виглядатимуть погано, навіть якщо з ними все не так.

Якщо ваші свічки запалювання виглядають добре і відповідають очікуваному терміну служби, ймовірно, виною цьому є котушки запалювання.

Забитий каталітичний нейтралізаторКаталізатори самі по собі не псуються. Натомість завжди є основний механізм того, чому каталітичний нейтралізатор зіпсувався.

Причинами несправності каталітичного нейтралізатора можуть бути здута прокладка головки, витік або несправність запалювання через погані свічки запалювання чи котушки запалювання.

Тому забитий каталізатор є скоріше результатом пропуску запалювання двигуна, а не причиною. Однак це погіршить уявлення про першопричину.

Поганий розподільний або колінчастий валРозподільний вал і колінчастий вал надзвичайно важливі для двигуна.

У певному сенсі вони аналогічні; колінчастий вал синхронно переміщує поршні, а розподільний вал переміщує верхні поршні (клапани) однаково.

Хоча поганий колінчастий вал матиме шкідливий вплив і може спричинити стукіт двигуна, можливо, якийсь тип датчика вимкнений, що спричиняє пропуск запалювання.

Якщо ви підозрюєте, що розподільний або колінчастий вал не працює належним чином, вам не слід запускати двигун, доки не буде встановлено причину пропуску запалювання.

Винуватцем також може бути розподільний вал, який може викликати різні симптоми залежно від того, чи це двигун DOHC або SOHC.

У будь-якому випадку, було б добре перевірити, чи відповідні фази газорозподілу. Якщо так, швидше за все, винуватцем не є розподільний вал.

Як і колінчастий вал, може бути датчик, який зіпсувався. ЕБУ часто показує код, який вказує на те, що датчик несправний, але це не факт.

Витік вакуумуПричиною пропуску запалювання може бути занадто багато або мало палива в камері згоряння.

Це може статися або через несправність датчика (найчастіше датчик масової витрати повітря), або через витік вакууму.

Вакуумний витік означає, що десь є витік, який зазвичай перевершує датчики O2 і MAF, через що двигун працює збіднено та спричиняє пропуски запалювання.

Вакуумні витоки може бути важко знайти, але за допомогою пропанового факела або трохи води, просто переконайтеся, що ви знаєте, що ви робите, перш ніж знаходити вакуумний витік.

Несправна подача паливаБез палива двигун не працюватиме, а без достатньої подачі палива в камеру згоряння циліндр може дати пропуск запалювання.

Коли мова йде про паливну систему, кілька компонентів можуть вийти з ладу і, як наслідок, спричинити пропуск запалювання.

Серцем паливної системи є паливний насос, який, як і очікувалося, викличе симптоми, синоніми пропусків запалювання.

Якщо паливний фільтр не мінявся протягом тривалого часу, швидше за все, він був засмічений, що ускладнює роботу паливного насоса і, як наслідок, скорочує термін служби.

Це підводить нас до паливного фільтра. Замінити паливний фільтр відносно дешево, і це необхідно зробити, щоб захистити паливний насос і переконатися, що чистий бензин потрапляє в камеру згоряння.

Засмічений паливний фільтр з часом призведе до несправності паливного насоса та паливних форсунок (що також може спричинити пропуски запалювання). Тому обов’язково міняйте паливний фільтр за графіком.

Симптоми пропуску запалювання двигуна та причини - ПідсумокКоли двигун дає збій запалювання, згоряння в одному чи кількох циліндрах є ненормальним, що, таким чином, потенційно може спричинити різноманітні симптоми з принаймні стільки ж потенційних причин.

Симптоми пропуску запалювання двигуна включають слабке прискорення, вібрацію, нерівний холостий хід і освітлену контрольну лампочку двигуна.

Найкращий спосіб описати відчуття пропуску запалювання – це непостійний холостий хід разом із вібрацією, особливо під час прискорення (різке прискорення).

Як уже згадувалося, причин пропусків запалювання двигуна досить багато.

Систематично можна сказати, що пропуски запалювання двигуна викликані чотирма основними категоріями: системою запалювання, повітряним потоком, паливом і колінчастим валом або розподільними валами.

У свою чергу, вони можуть бути несправними через одну деталь, певний тип витоку або просто пов’язаний датчик, наприклад датчик масового потоку повітря у разі проблеми з повітряним потоком.

Якщо ви з будь-якої причини підозрюєте, що проблема пов’язана з колінчастим або розподільним валом, вам слід бути надзвичайно обережними, оскільки це може завдати шкоди двигуну, якщо він продовжує працювати.

Іншими словами, переконайтеся, що ваш автомобіль належним чином обслуговується та усуває будь-яку проблему якнайшвидше.скачать dle 11.3

Викликати евакуатор

Дзвонити