• Телефон: +38 (063) 43-10-020

  • Години роботи: 24/7 (без вихідних)

«Евакуатора НЕТ» корисні статті

Як визначити, що ваш головний циліндр потребує заміни - Заміна головного гальмівного циліндра

Як визначити, що ваш головний циліндр потребує заміни - Заміна головного гальмівного циліндра

За останні роки понад 20% автомобільних аварій сталися через проблеми з гальмами. Дізнайтеся, чи несправний у вас головний гальмівний циліндр, і негайно замініть його.

Щодня ми стикаємося з ситуаціями на дорозі, коли, якби наші гальма не спрацювали належним чином, у нас були б серйозні неприємності.

Насправді, за даними NHTSA, в період з 2005 по 2007 рік 22% аварій в США були спричинені проблемами з гальмами.

Один з компонентів, головний гальмівний циліндр, відповідає за подачу гальмівної рідини по гальмівних магістралях до супорта. Це дозволяє йому притискати колодки до роторів, що створює тертя і уповільнює рух автомобіля.

Цікаво, як визначити, що ваш головний циліндр потребує заміни?

Симптоми включають в себе появу стоп-сигналу, губчасту педаль або її просідання при натисканні на підлогу. Однією з можливих проблем є зношене ущільнення, через яке в систему можуть потрапляти забруднення. Це також може спричинити витік, тобто недостатню кількість гальмівної рідини для роботи головного циліндра.

Виявлення того, що гальма не працюють належним чином, може викликати занепокоєння.

На щастя, в цьому посібнику ми детально пояснимо, як визначити, чи потребує ваш головний циліндр заміни.

Але спочатку давайте детально розглянемо, що таке головний циліндр і як він працює.

Давайте відразу перейдемо до інструкції!

Що таке головний циліндр?


Заміна головного гальмівного циліндра
Сучасна дискова гальмівна система складається з багатьох компонентів, включаючи головний циліндр, гальмівні колодки, супорт і ротор.

Коли ви натискаєте на педаль гальма, головний циліндр подає гальмівну рідину під тиском до супорта. Супорт притискає колодки до ротора, створюючи тертя і сповільнюючи обертання колеса.

Як бачите, перший етап процесу полягає в тому, що супорт отримує гальмівну рідину від головного циліндра. Якщо з головним циліндром щось не так, решта системи не зможе працювати.

Система працює так: педаль гальма безпосередньо з'єднана з так званим штовхачем. Коли ви натискаєте на педаль гальма, вона штовхає штовхач далі в герметичний головний циліндр. Усередині головного циліндра знаходяться два поршні і дві пружини, на які тисне штовхач.

До нього прикріплений резервуар, наповнений гальмівною рідиною, яка заповнює головний циліндр через невеликі отвори. Ці отвори зазвичай закриті, але коли штовхач тисне на поршні та пружини, вони відкриваються, пропускаючи рідину всередину.

Потім рідина по гальмівних магістралях потрапляє до супортів, дозволяючи їм продовжувати процес гальмування. Як тільки ви відпускаєте педаль гальма, пружини повертаються у вихідне положення.

Ознаки того, що настав час замінити або відремонтувати головний гальмівний циліндр

Світиться попереджувальна лампочка гальма


Заміна головного гальмівного циліндра
Якщо ваш автомобіль обладнаний датчиками гальмівної рідини або тиску, він, швидше за все, подасть сигнал, якщо один з них впаде занадто низько. Це буде зроблено за допомогою спеціального індикатора "стоп-сигнал" або контрольної лампочки двигуна.

Якщо увімкнеться індикатор стоп-сигналу, то ви принаймні знатимете, в якій саме системі виникла проблема. Якщо ж загоряється лише контрольна лампа двигуна, то вам доведеться скористатися датчиком OBD2 або відвезти автомобіль в майстерню, щоб діагностувати точну причину несправності.

Пам'ятайте, що головний циліндр є обов'язковим для функціонування гальмівної системи. Тому не забудьте вирішити проблему до того, як вона призведе до чогось гіршого.

Педаль гальма провалюється або відчувається як губка

Заміна головного гальмівного циліндра
Це легко помітити. Якщо ви натискаєте на педаль і вона відчуває себе м'якою, губчастою або менш чутливою, то, швидше за все, проблема з головним циліндром. Педаль гальма також може провалюватися, тобто не повертатися у своє звичайне положення.

Зазвичай це трапляється через проблеми з ущільнювачами всередині. Їхнє призначення - утримувати рідину всередині, щоб вона не витікала. Якщо вони зношені або пошкоджені, рідина просочується назовні. У такому випадку супорти не отримуватимуть достатньо тиску, щоб належним чином притиснути ротори і сповільнити ваш автомобіль.

Рівень гальмівної рідини низький


Заміна головного гальмівного циліндра
Існує три причини, через які в автомобілі може бути низький рівень гальмівної рідини.

Перший - це забути додати більше, що потрібно робити кожні 2 роки або близько того. Друга схожа на попередній симптом - витік через зношений або пошкоджений ущільнювач. Третя - ненадійне з'єднання бачка, що означає, що рідина витікає, не доходячи до головного циліндра.

Останнє, чого ви хочете, - це повна відмова гальм, яка може бути катастрофічною. Замість цього, якщо ви сумніваєтеся, перевірте рівень рідини.

Для цього просто знайдіть кришку головного циліндра зверху резервуара і переконайтеся, що рівень не низький, подивившись на позначки збоку. Зазвичай він знаходиться перед педаллю гальма біля брандмауера між кабіною і двигуном.

Домішки в гальмівній рідині


Ще одна причина, яка виникає через зношені або пошкоджені ущільнювачі - забруднення в гальмівній рідині. Ці ущільнювачі не тільки забезпечують утримання рідини, але й запобігають потраплянню бруду, іржі та пилу.

Зазвичай це збігається з менш чутливою реакцією педалі гальма, тобто вам доведеться натискати сильніше, щоб досягти того ж результату.

Ви також можете візуально оглянути рідину, щоб переконатися, що вона має правильний колір. Вона повинна бути прозорою, можливо, з легким жовтим відтінком. Якщо вона темно-коричнева або чорніє, це означає, що гальмівна рідина забруднена. Ви також можете помітити бруд на нижній частині кришки головного циліндра.

Варіанти заміни/ремонту головного гальмівного циліндраВартість заміни головного гальмівного циліндра становить від $300 до $800, залежно від марки та моделі вашого автомобіля.

Можливо, вам також знадобиться просто промити систему, тобто злити стару рідину і замінити її новою свіжою рідиною. Ця послуга зазвичай коштує від $70 до $100.

За ремонт головного циліндра, який зазвичай передбачає заміну ущільнювачів, ви можете заплатити від $200 до $300.

Не ігноруйте свій головний циліндрОстаннє, чого ви хочете - це опинитися в ситуації, коли ваші гальма відмовлять. Це дуже небезпечно.

Замість цього, якщо ви почнете помічати ознаки того, що вони відмовляють. Наприклад, загоряється контрольна лампа двигуна, гальма стають менш чутливими або змінюється колір гальмівної рідини, подбайте про це. Витратити кілька сотень доларів на вирішення проблеми набагато простіше, ніж потрапити в аварію.скачать dle 11.3

Викликати евакуатор

Дзвонити