• Телефон: +38 (063) 43-10-020

  • Години роботи: 24/7 (без вихідних)

«Евакуатора НЕТ» корисні статті

Як залити охолоджуючу рідину (антифриз) в автомобіль

Як залити охолоджуючу рідину (антифриз) в автомобіль

Ось простий посібник про те, як залити антифриз або охолоджуючу рідину в автомобіль. Чи можна додавати антифриз, коли двигун вже гарячий? Тут ви знайдете всі відповіді.

Охолоджуюча рідина (антифриз) є життєво важливою частиною двигуна вашого автомобіля. Хоча вона може не привертати стільки уваги преси, як інші компоненти (наприклад, масляна система або акумулятор), вам все одно потрібно її обслуговувати.

Охолоджуюча рідина відповідає за підтримання прийнятно низької температури двигуна. Її завдання - поглинати та відводити тепло, перш ніж розсіювати його в повітрі під час руху.

Якщо рівень охолоджувальної рідини стане занадто низьким, ви зіткнетеся з численними проблемами. Це можуть бути такі серйозні проблеми, як тріщина в блоці, прокладка головки блоку циліндрів або заклинювання двигуна.

Уникайте цього, підтримуючи рівень охолоджувальної рідини на необхідному рівні. Це відносно простий процес "доливки", хоча вам потрібно мати на увазі кілька речей. Ось як залити охолоджуючу рідину (антифриз) в автомобіль.

Що робить охолоджуюча рідина?



Перш за все, давайте з'ясуємо, що таке охолоджуюча рідина. Вона робить майже те, що написано на каністрі: охолоджує двигун.

Охолоджуюча рідина необхідна, тому що без неї тепло, яке утворюється в результаті згоряння палива і тертя в двигуні, незабаром стало б неконтрольованим. Коли матеріали нагріваються, вони розширюються.

Яскравим прикладом цього є метал. Якщо не контролювати підвищення температури, метал почне слабшати і тріскатися. Рухомі частини також почнуть щільніше тертися одна об одну, збільшуючи тертя. Це збільшує опір і ще більше підвищує температуру двигуна.

Охолоджуюча рідина підтримує постійну температуру двигуна, хоча вона повинна спочатку дозволити йому прогрітися.

Чи є різниця між охолоджувальною рідиною та антифризом?



"Охолоджуюча рідина" і "антифриз" часто використовуються як взаємозамінні. Це цілком справедливо - це більш-менш одне і те ж саме. Однак є невелика різниця, про яку слід знати.

Охолоджуюча рідина - це рідина, що протікає через двигун для його охолодження. Ця рідина поглинає тепло безпосередньо з металевих поверхонь двигуна, перш ніж потрапити до радіатора. Вентилятор охолоджує її, розсіюючи тепло в повітря.

Антифриз - це рідка добавка, яку додають у воду, щоб запобігти її замерзанню. До її складу входить гліколь (повні терміни: "пропіленгліколь" або "етиленгліколь").

Технічно, двигуни в сучасних автомобілях відомі як "двигуни з водяним охолодженням". Однак у більшості кліматичних зон ця вода замерзає взимку, залишаючи двигун непрацездатним, а автомобіль - нерухомим. Влітку вона також закипає, а отже, не відводить тепло.

Антифриз запобігає замерзанню системи охолодження вашого автомобіля, знижуючи температуру, при якій замерзає комбінована рідина ("охолоджуюча рідина").

Загалом, співвідношення охолоджувальної рідини становить приблизно 1:1 (часто пишуть "50/50") для антифризу та дистильованої води. У холодному кліматі співвідношення може включати більшу кількість антифризу.

Як працює охолоджуюча рідина?



Як тільки ви вмикаєте двигун, охолоджуюча рідина починає текти по трубах і каналах, безпосередньо контактуючи з металевими поверхнями двигуна, які незабаром нагріються. Це відбувається завдяки водяному насосу, який зазвичай приводиться в дію шківом колінчастого валу.

Після того, як двигун прогріється (що може зайняти до десяти-п'ятнадцяти хвилин, залежно від клімату та пори року), термостат відкривається, дозволяючи охолоджувальній рідині надходити до радіатора.

Шланги спрямовують теплоносій до радіатора. Існує два типи радіаторів: прямоточні та зворотні - у наступному прикладі показано радіатор зворотного типу.

Теплоносій надходить зверху (в розширювальний бак або колектор) і виходить знизу через інший бак. В процесі цього він опускається вниз через серію металевих каналів, схожих на соти, з мережею ребер, щоб максимізувати його тепловіддачу. Це основна структура радіатора, яку ви бачите, дивлячись на нього.

За цією мережею каналів і ребер ви побачите радіаторний вентилятор. Він приводиться в дію електричним струмом і втягує холодне повітря, проганяючи його через охолоджувальні ребра. Повітря відводить тепло від радіатора і таким чином охолоджує рідку охолоджуючу рідину.

Потім охолоджуюча рідина знову циркулює навколо двигуна. Цей процес відбувається постійно і зупиняється лише тоді, коли ви вимикаєте двигун автомобіля.

Який тип охолоджуючої рідини слід використовувати?



Процес заливання охолоджувальної рідини в автомобіль дуже простий. Прочитайте далі, щоб побачити точну процедуру. Однак, перш за все, ви повинні переконатися, що заливаєте правильний тип охолоджуючої рідини/антифризу.

Технологія неорганічних присадок (IAT) - екологічно чиста охолоджуюча рідина



Екологічна охолоджуюча рідина містить технологію неорганічних присадок (IAT). Вона спеціально розроблена для старих автомобілів.

Разом з гліколем (антифризом) вона містить такі присадки, як фосфати та силікони. Вони пом'якшують воду, видаляють мастило та захищають метал.

Organic Acid Technologies (OAT) - помаранчева охолоджуюча рідина



Помаранчева охолоджуюча рідина містить технологію органічних кислот (OAT). Якщо ваш автомобіль був виготовлений відносно недавно, в ньому, швидше за все, використовується цей тип антифризу.

Присадки в помаранчевій охолоджувальній рідині включають сполуки, які запобігають утворенню іржі та корозії. Вони створені для захисту алюмінієвих та інших металевих компонентів, не впливаючи на неметалеві деталі. Помаранчева охолоджуюча рідина, як правило, служить набагато довше, ніж зелена.

Гібридна технологія органічних кислот - кілька кольорів (найчастіше жовтий)



Гібридна технологія органічної кислоти - це ще один тип сучасної охолоджувальної рідини. Вона містить органічну кислоту та силікати і призначена для запобігання іржі та корозії. Звісно, до її складу також входить гліколь, який запобігає замерзанню води.

Чи можна заливати в автомобіль будь-яку охолоджуючу рідину?



Переконайтеся, що ви використовуєте правильну охолоджуючу рідину. Точний тип рідини ви знайдете в інструкції з експлуатації вашого автомобіля. Не відхиляйтеся від нього!

Іноді може знадобитися промити систему перед тим, як долити рідину. Вам знадобиться допомога механіка і, ймовірно, доведеться заплатити близько $100.

Не змішуйте охолоджуючі рідини! Це може призвести до того, що рідина стане густішою, ніж повинна бути, - майже гелеподібною речовиною. Водяний насос не зможе легко направити її в двигун, і вона не буде ефективно відводити тепло. Тому дуже важливо використовувати правильний тип охолоджувальної рідини.

Як долити охолоджуючу рідину в автомобіль



Додавання охолоджуючої рідини в автомобіль - надзвичайно простий процес. Відкрийте капот на холодному двигуні (можливо, через півгодини після того, як ви закінчили рух).

Знайдіть розширювальний бачок охолоджувальної рідини (також відомий як резервуар для охолоджувальної рідини). На ньому збоку будуть позначки "MIN" і "MAX", і він міститиме кольорову рідину. Зніміть кришку. Це місце для заливання охолоджувальної рідини у вашому автомобілі.

Чи можна заливати охолоджуючу рідину в бачок, коли двигун гарячий? Ні. Двигун повинен бути холодним. Якщо він буде теплим, система охолодження під тиском виплюне пару та гарячу воду, обпікши вам руку.

Перевірте тип охолоджувальної рідини, який вам потрібен, за допомогою посібника користувача. Вона має бути того ж кольору, що й та, що вже є в системі. Якщо це не так, зверніться до місцевої майстерні і попросіть виконати повну промивку та заміну охолоджувальної рідини.

Одночасно з цим перевірте співвідношення води, яку ви повинні використовувати. Використовуйте пом'якшену воду, якщо це можливо. Знову ж таки, ця інформація міститься в інструкції з експлуатації. Не відхиляйтеся від неї надто сильно, але й не переймайтеся надто високою точністю.

Перевіривши, скільки води та антифризу вам потрібно, залийте їх у розширювальний бачок системи охолодження, заповнивши його до позначки MAX. Хоча будь-який рівень між мінімальним і максимальним є нормальним, заповнення до позначки MAX означає, що ви зможете побачити, чи не знизиться рівень в будь-який момент.

Встановіть кришку на місце. Ось і все! Все готово.

Якщо ви помітили, що покажчик температури піднімається занадто високо під час руху, можливо, проблема глибша. Відвезіть машину до місцевого механіка, щоб він перевірив її.

Руйнування міфів про охолоджуючу рідину та антифриз



Не знімайте водяний насос


Дехто, можливо, говорив про зняття водяного насоса або бачка з охолоджувальною рідиною. Не робіть цього!

Драг-рейсери іноді використовують цей трюк, оскільки водяний насос створює опір на колінчастому валу, дещо зменшуючи кінські сили. У ситуації драг-рейсингу це чудово. Двигун працює недостатньо довго, щоб нестача охолоджуючої рідини мала велике значення.

Однак це катастрофічно шкідливий план для автомобіля, на якому ви їздите щодня. Без охолоджувальної рідини ваш двигун потріскається, заклинить і взагалі зламається (ймовірно, остаточно) протягом десяти або п'ятнадцяти хвилин.

Використання води не є шкідливим для системи охолодження


Дехто скаже вам, що в системі охолодження слід використовувати лише антифриз - без води.

Однак вода все одно необхідна для процесу охолодження. Якщо ви використовуєте лише чистий антифриз, присадки осідають, і двигун буде працювати гарячим. Гліколь, що міститься в чистому антифризі, не може ефективно відводити тепло від двигуна, тому ви отримаєте всілякі проблеми.

Дотримуйтесь інструкцій виробника та компанії, що продає охолоджуючу рідину. У більшості випадків ви повинні змішувати рідину у пропорції 1:1.

Так само не варто використовувати лише воду без антифризу. Це призведе до поломки двигуна, коли навколишнє середовище досягне мінусової температури, а також може викликати проблеми з корозією.

Можливо, ви читали в Інтернеті поради уникати водопровідної води і замість неї використовувати дистильовану або деіонізовану воду. Не дотримуйтесь цієї поради.

Залежно від того, звідки ви родом, водопровідна вода зазвичай жорстка - вона містить багато мінералів, особливо кальцій і магній. Вони відокремлюються від H2O в системі охолодження і залишають відкладення в радіаторі та каналах, перешкоджаючи потоку і теплопередачі.

Натомість дехто рекомендує використовувати дистильовану або деіонізовану воду. Вони видаляють мінерали з води, залишаючи її "чистою". Однак це призводить до того, що вода стає "голодною на іони". Рідина буде забирати іони з металу, коли протікатиме повз нього, завдаючи йому шкоди.

Найкращий варіант - пом'якшена вода. Вона видаляє мінерали, але замінює їх іонами натрію. Вони не завдають шкоди вашій системі охолодження і означають, що вода не шукає зайві іони (якщо використовувати просту аналогію). Таким чином, вона захищає металеві частини системи охолодження вашого автомобіля, а це означає, що на них утворюється набагато менше мінеральних відкладень.

Отже, використовуйте пом'якшену, а не дистильовану чи деіонізовану воду.скачать dle 11.3

Викликати евакуатор

Дзвонити