• Телефон: +38 (063) 43-10-020

  • Години роботи: 24/7 (без вихідних)

«Евакуатора НЕТ» корисні статті

DOHC проти SOHC – у чому різниця та який найкращий?

DOHC проти SOHC – у чому різниця та який найкращий?

Яка різниця між DOHC і SOHC? Що таке розподільний вал і який DOHC найкращий чи SOHC? Ось посібник.

Під час пошуку інформації про певний двигун ви могли зустріти два терміни; DOHC і SOHC.

У чому різниця між цими двома і чи варто їх враховувати при покупці автомобіля?

Коротка відповідь: двигун DOHC має два розподільні вали, тоді як двигун SOHC має один.

Ми відповімо на згадані вище запитання та детально розглянемо різницю між DOHC і SOHC, а також їхні переваги та мінуси.

Давайте приступимо до цього!

Що таке розподільний вал?


Розподільний вал двигуна відповідає за відкриття та закриття впускних і випускних клапанів, і робить це точно й синхронізовано.

Це просто вал з невеликими опуклостями, які відкривають кожен відповідний клапан при ударі.

Це важливо для отримання достатньої потужності шляхом забезпечення необхідного повітря та позбавлення від вихлопних газів.

Щоб краще зрозуміти, як працює розподільний вал і яку роль він відіграє в двигуні вашого автомобіля, прочитайте більше про те, як працює двигун автомобіля.

Одинарний верхній розподільний вал (SOHC)


Один розподільний вал верхнього розташування (SOHC) використовує один розподільний вал, який має певні плюси та мінуси.

Сьогодні існує не так багато виробників, які використовують двигун SOHC, але в деяких випадках вони можуть бути оптимальним варіантом.

SOHC, як правило, дешевший у виготовленні через конструкцію, і зазвичай впливає на два або три клапани на циліндр.

Коли справа доходить до продуктивності, вони зазвичай спостерігаються в двигунах з більш низьким і середнім крутним моментом, оскільки високі оберти в двигуні SOHC більш неточні.

Коли мова йде про сучасні автомобільні двигуни, SOHC не так поширені, як раніше, і набагато частіше зустрічаються в двигунах мотоциклів.

Подвійний верхній розподільний вал (DOHC)


Подвійний верхній розподільний вал, або скорочено DOHC, використовує два розподільні вали з кожного боку двигуна, звідси і назва.

Оскільки DOHC використовує два розподільні вали, він може керувати більшою кількістю клапанів з більшою точністю та ефективністю. З цієї причини розподільний вал у двигуні DOHC керує чотирма клапанами.

Два розподільні вали розташовані під кутом, що забезпечує простір посередині для свічки запалювання. Це, у свою чергу, означає, що двигун може виробляти більше потужності та бути ефективним на вищих обертах.

Вони забезпечують кращий контроль паливно-повітряної суміші та викидів, що виробники автомобілів повинні враховувати сьогодні.

Двигун SOHC проти DOHC


Тепер, коли ви знаєте різницю між SOHC і DOHC, ви можете задатися питанням, який із них найкращий.

У більшості випадків двигун DOHC є кращим вибором, але SOHC також має своє застосування.

DOHC Pros


Найкраще в двигунах DOHC полягає в тому, що вони забезпечують кращу продуктивність і мають можливість контролювати більше клапанів з більшою точністю, оскільки половина клапанів контролюється іншим розподільним валом.

З тих самих причин DOHC є більш економічним.

Ще одна річ, яка сприяла ефективності використання палива, а також ефективності в цілому, це розміщення свічки запалювання, яка знаходиться у верхній частині камери згоряння.

DOHC Конс


Завдяки подвоєній кількості розподільних валів і більшій кількості клапанів можна очікувати, що DOHC буде складнішим, має більше деталей і більшу вагу.

Через це для ремонту двигуна DOHC може знадобитися більше часу, а з наявністю більшої кількості деталей є більше речей, які потрібно зламати та ремонтувати.

Двигуни DOHC також зазвичай дорожчі.

SOHC Pros


Більшість плюсів двигуна SOHC відображаються в мінусах двигуна DOHC.

Більш проста конструкція означає, що двигуни SOHC легше обслуговувати, ремонтувати та виробляти. Двигуни також можуть бути більш компактними.

Завдяки конструкції він також забезпечує хороший крутний момент на низьких частотах за рахунок нижчої продуктивності у вищому діапазоні обертів.

SOHC Конс


Двигун SOHC не забезпечує такої ж продуктивності чи точності, як двигун DOHC, що є головним мінусом двигуна SOHC.

Оскільки тільки один розподільний вал керує клапанами, немає місця для точного налаштування клапанів, що призводить до погіршення продуктивності.

Свічка запалювання також розташована в більш незручному положенні, оскільки розподільний вал знаходиться прямо над нею, що робить її більш неефективною, ніж двигун DOHC.

Що вибрати? DOHC проти SOHC


У більшості випадків двигун, на який ви дивитесь, є двигуном DOHC.

Чи є двигун SOHC або DOHC, це не важливо для більшості людей, оскільки вони не впливають ні на що інше, що неможливо прочитати на сторінці специфікацій.

Наприклад, якщо ви шукаєте двигун потужністю 150 кінських сил, не має значення, чи це DOHC чи SOHC.

Оскільки всі моделі автомобілів мають специфікації для своїх двигунів, включаючи вихідну потужність, паливну ефективність, вагу тощо, доречніше дотримуватися цих специфікацій, ніж звертати увагу на DOHC проти SOHC.

Іншими словами, SOHC або DOHC не повинні бути близькими до порушників угод, особливо для автомобілів.скачать dle 11.3

Викликати евакуатор

Дзвонити