• Телефон: +38 (063) 43-10-020

  • Години роботи: 24/7 (без вихідних)

«Евакуатора НЕТ» корисні статті

Вартість заміни та ремонту каталітичного нейтралізатора

Вартість заміни та ремонту каталітичного нейтралізатора

Каталітичний нейтралізатор зменшує токсичність, яка виходить із вихлопної труби. Якщо ваш зламався, вам потрібно його полагодити. Ось скільки ви можете очікувати, щоб це коштувало.

Є багато причин, чому автовиробники роблять поштовх до електромобілів.

Головним з них є зменшення викидів, тобто кількості газів і частинок, що виходять із вихлопної труби. Однак поки двигун внутрішнього згоряння не буде повністю виключено, нам доведеться покладатися на каталітичні нейтралізатори для досягнення цієї мети.

Що таке каталітичний нейтралізатор? Це пристрій контролю викидів, розташований біля випускного колектора, який знижує токсичність того, що виходить із вихлопної труби. Якщо ваша машина виходить з ладу, вона більше не зможе ефективно виконувати цю функцію, тобто ваша машина, ймовірно, не пройде випробування на смог.

На щастя, у цьому посібнику ми розповімо все, що вам потрібно знати про каталітичні нейтралізатори.

Спочатку розглянемо докладніше, що це таке і як працює. Потім ми розглянемо кілька основних ознак, які вказують на те, що ваш не працює (або вже вийшов з ладу).

Нарешті, ми розглянемо причини виходу з ладу каталітичного нейтралізатора та скільки коштує його ремонт або заміна.

Давайте почнемо з основ!

Що таке каталітичний нейтралізатор і що він взагалі робить?Бензин складається з вуглеводнів, які є органічною сполукою, що складається з водню та вуглецю. В ідеальному світі запалювання всього цього (включаючи кисень) утворило б нешкідливу комбінацію вуглекислого газу та води.

Однак через тепло всередині двигуна реакція не є ідеальною.

Натомість він створює молекули, які не існують у природі. В результаті утворюється чадний газ, отруйна речовина, яка руйнує озоновий шар. Крім того, якщо якісь із вуглеводнів не згоряють, вони також потрапляють у зовнішнє повітря.

Тут на допомогу приходить каталітичний нейтралізатор, який вперше запатентував у 1950 році французький інженер-хімік Юджин Гудрі.

Як це працює?

Компоненти всередині діють як каталізатори, які допомагають перетворити ці токсичні речовини на щось менш шкідливе. Звідси і назва: каталітичний нейтралізатор.

Що всередині каталітичного нейтралізатора? По-перше, є кераміка, яка ні з чим не реагує, але стає надзвичайно гарячою, що дозволяє відбуватися реакції.

Якщо ви не знали, каталітичні нейтралізатори є популярною мішенню для злодіїв. чому Оскільки вони містять декілька рідкісних металів, зокрема платину, паладій та родій. Це одна з причин високої ціни на каталітичні нейтралізатори.

Платина і родій відтягують кисень від атомів азоту, змушуючи нешкідливий азот виходити з вихлопних газів.

Потім платина та паладій використовують залишкові молекули кисню, поєднуючи їх із чадним газом для створення CO2. Мало того, вони окислюють будь-які залишки вуглеводнів, як тільки вони проходять.

Як ваш двигун оптимізує ці реакції? Ним керує електронний модуль керування (ECM), який отримує дані від двох різних датчиків кисню. Один розташований перед каталітичним нейтралізатором, а інший – після.

Тепер ви краще розумієте, що таке каталітичний нейтралізатор і як він працює. Давайте розглянемо кілька основних симптомів, які можуть свідчити про те, що ваш не працює.

Які ознаки несправності каталітичного нейтралізатора?

Зниження економії палива
Ваш ECM отримує дані від різних датчиків усередині двигуна для оптимізації повітряно-паливної суміші в камерах згоряння.

Як ми вже згадували раніше, на каталітичному нейтралізаторі є два датчики, один перед ним і один після. Якщо всередині є засмічення, ECM компенсує це, вприснувши більше палива, таким чином зменшуючи економію палива.

Вихлоп пахне тухлими яйцямиЯкщо ви в машині раптом відчули сморід гнилих яєць, поки що не звинувачуйте інших пасажирів, тому що це може бути ваш каталітичний нейтралізатор.

чому Оскільки бензин містить невелику кількість сірки, яка в процесі згоряння перетворюється на сірководень.

Якщо каталітичний нейтралізатор функціонує належним чином, він перетворить цей сульфід на діоксид сірки без запаху.

Якщо це не так, сірководень вийде з вихлопної труби до перетворення, що створює запах.

Ваш автомобіль не пройшов тест на викидиБільшість штатів вимагають, щоб ваш автомобіль пройшов тест на викиди, щоб переконатися, що він не виділяє надмірної кількості забруднюючих речовин. Сертифікація триває 1-3 роки в більшості країн і зазвичай коштує від 30 до 90 доларів.

Автомобіль, який не пройшов сертифікацію, позначається як непридатний для керування, тобто якщо вас зупинять, ви, швидше за все, отримаєте штраф. Крім того, якщо ви підете продовжувати реєстрацію на транспортному засобі, який не може або не пройшов, вам не дозволять це зробити.

Якщо ви отримали доленосну звістку про те, що ваш автомобіль не пройшов перевірку на смог, велика ймовірність того, що у вашому каталітичному нейтралізаторі проблема.

З'являється індикатор Check EngineЯкщо ви схожі на більшість людей, у вас є стосунки любові/ненависті до лампи контрольного двигуна.

Звичайно, це завжди викликає тривогу, коли він з’являється, і зазвичай це означає, що вам доведеться витратити трохи грошей, щоб подбати про нього. Але якщо ви дізнаєтесь про причину, як тільки вона засвітиться, ви, швидше за все, запобіжите погіршенню будь-якої ситуації.

ECM отримує дані від двох датчиків кисню каталітичного нейтралізатора. Якщо вони виявляють, що вихлопні гази не каталізуються належним чином, ECM засвітить індикатор перевірки двигуна.

Поява індикатора двигуна не означає, що це каталітичний нейтралізатор. Але ви можете відвезти свою машину в магазин або скористатися сканером OBDII самостійно, щоб переконатися.

Зниження продуктивності двигунаОдним із найпоширеніших ознак, які вказують на проблему з вашим каталітичним нейтралізатором, є слабке прискорення.

Зазвичай це відбувається, коли протягом тривалого періоду стає надто гарячим, що спричиняє плавлення компонентів усередині.

Це може призвести до закупорки всередині, яка обмежує потік вихлопних газів. У цьому випадку його потрібно буде відремонтувати/замінити. Однак також можливо, що є накопичення нагару, яке можна легко видалити за допомогою спеціального миючого засобу.

Що призводить до виходу з ладу каталітичного нейтралізатора?Хороша новина полягає в тому, що більшість каталітичних нейтралізаторів прослужать від 10 до 15 років, здебільшого через відсутність внутрішніх рухомих частин.

Однак те, що вони мають тривалий термін служби, не означає, що навколишні компоненти мають тривалий термін служби. Якщо вони не працюють належним чином, це може зменшити термін служби каталітичного нейтралізатора.

Кілька можливостей, які можуть спричинити його збій, включають:

  • * Антифриз у вихлопі
  • * Погані свічки запалювання
  • * Несправний датчик кисню
  • * Незгоріле паливо у вихлопі
  • * Масло у вихлопі

Скільки коштує ремонт/заміна каталітичного нейтралізатора?Немає встановленої ціни на ремонт каталізатора, хоча вона може коливатися від 1000 до 2500 доларів США.

Що впливає на ціну, яку ви платите?

  • * Марка та модель вашого автомобіля
  • * Плата за діагностику та додаткові питання
  • * Кількість годин, необхідних для заміни
  • * Якість замінної частини

Для марки та моделі все зводиться до рідкості та складності. Заміна каталізатора для Civic 92 року набагато дешевша, ніж для BMW X3 або Saab 9-3.

Один із способів знизити витрати — придбати універсальний каталітичний нейтралізатор, а не створений спеціально для вашої моделі.

Однак майте на увазі, що вони ніколи не є такими ефективними, як продукт OEM, і можуть призвести до анулювання заводської гарантії, якщо вона все ще на місці.

Що стосується ремонту каталітичного нейтралізатора, то, як правило, краще його замінити та відстежити, що спричинило його вихід з ладу.

Іноді вдається прочистити забитий, тільки не забудьте визначити, чому це сталося.скачать dle 11.3

Викликати евакуатор

Дзвонити