• Телефон: +38 (063) 43-10-020

  • Години роботи: 24/7 (без вихідних)

«Евакуатора НЕТ» корисні статті

Датчик температури піднімається та знижується під час водіння? Ось чому

Датчик температури піднімається та знижується під час водіння? Ось чому

Датчик температури вашого автомобіля коливається? Це з якихось причин то вгору, то вниз? Ось чому це відбувається та що вам потрібно зробити, щоб це виправити.

Отже, ваш датчик температури піднімається та знижується під час їзди – чи щось не так з вашим автомобілем?

Перш ніж заглиблюватися в цей посібник, знайте, що невеликі коливання є нормальним явищем. Під час руху двигун завжди регулює свою температуру. Для цього він використовує термостат і систему охолодження.

Таким чином, вам не варто турбуватися про невеликі тимчасові зміни (не більше 5 градусів за Цельсієм або 10 градусів за Фаренгейтом). Температура має повернутися до «нормального» рівня, як тільки двигун матиме можливість охолонути.

Але чи постійно підвищується та знижується покажчик температури двигуна під час їзди? Якщо так, то це ознака чогось глибшого.

Читайте далі, щоб дізнатися, що може статися. Завжди пам’ятайте, що ніщо не замінить детальний огляд досвідченого механіка.

Що таке покажчик температури двигуна?На панелі приладів ви знайдете покажчик температури двигуна. Це буде один із менших циферблатів. Він має голку, спрямовану в холодну сторону, коли двигун вимкнений або нещодавно увімкнений. Коли двигун нагрівається, стрілка переміститься десь у центр манометра.

Це має бути стандартна робоча температура. Власне, це температура охолоджуючої рідини. Він відводить тепло від двигуна, розсіюючи його в атмосферу через радіатор.

Саме ця стрілка буде коливатися. Ви завжди повинні стежити за цим під час водіння. Підвищення температури часто є першою ознакою розвитку багатьох проблем.

Датчик температури зазвичай розташований десь біля термостата. Проте кожен виробник проектує свої двигуни по-різному. Можливо, вам доведеться озирнутися або максимально використати онлайн-ресурси.

Він надсилає електричний сигнал до ECU, змінюючи показання стрілки на панелі приладів.

Як працює система охолодження автомобіля?Охолоджуюча рідина в автомобілі складається з антифризу – хімічної сполуки, яка знижує температуру замерзання та захищає систему від корозії та накопичення мінеральних речовин – і води. Він зберігається в резервуарі охолоджуючої рідини/розширювальному бачку, який ви знайдете під капотом.

При включенні двигуна включається водяний насос. Він пропускає охолоджуючу рідину через серію труб, шлангів і каналів у блоці та головці.

Після досягнення заданої температури термостат відкривається. Це клапан, виготовлений із синтетичного воску. Цей віск тане, коли він досить гарячий, відкриваючи новий канал. Коли двигун охолоне, цей віск знову зв’язується. Це тримає термостат закритим, коли наступного разу ви заводите автомобіль із холодного стану.

Теплоносій відводиться через теплообмінник (відомий більшості людей як радіатор). Він проходить через вузькі канали, схожі на стільники, де розумний ряд маленьких плавців передає тепло повітрю, що проходить через нього.

Якщо цієї теплопередачі недостатньо для регулювання температури двигуна, увімкнеться вентилятор. Це втягує набагато більше повітря через радіатор.

Охолоджуюча рідина повертається з радіатора в розширювальний бачок, при цьому теплова енергія розсіюється в повітрі. Цей безперервний цикл відбувається завжди. Це гарантує, що ваш двигун не пошкодиться надто високими (або надто низькими) температурами.

Датчик температури автомобіля коливається - що відбувається?Якщо покажчик температури у вашому автомобілі коливається, тобто він постійно підвищується та знижується, у вас цікава проблема. Щоб його ідентифікувати, потрібне трохи механічного ноу-хау. Переконайтеся, що ви знайомі з тим, як працює система охолодження, щоб зрозуміти, коли і чому це відбувається.

Індикатор температури, що рухається вгору та вниз, швидше за все, вказує на те, що компонент системи охолодження виходить з ладу, але ще не вийшов з ладу. Це непогано, щоб засвітився індикатор Check Engine. Це також не призводить до повного виходу з-під контролю тепла двигуна.

Таким чином, можна з упевненістю припустити, що деталь – якою б вона не була – деякий час працює, але не в інші.

Ось кілька найімовірніших винуватців.

  • * Рівні охолоджуючої рідини
  • * Термостат
  • * Датчик температури охолоджуючої рідини (CTS) або манометр
  • * Вентилятор радіатора
  • * ECU

Рівні охолоджуючої рідиниЗвичайно, перше, що ви повинні зробити, це перевірити рівень охолоджуючої рідини. Ваш двигун може насилу регулювати температуру під великими навантаженнями, якщо вони трохи низькі. Коли ви повертаєтеся до легшого водіння, він встигає відновитися.

Якщо ви виявите, що рівень охолоджуючої рідини впав трохи нижче позначки на бачку, долийте її. Двигун повинен бути холодним, щоб ви не обпеклися, знімаючи кришку.

Переконайтеся, що ви використовуєте правильний тип і доведіть його до рекомендованого діапазону. Ви знайдете цю інформацію в посібнику користувача. Не обов'язково заповнювати його до лінії максимуму. Однак це може бути хорошим показником, коли ви прийдете перевірити його ще раз.

Однак пам’ятайте, що охолоджуюча рідина кудись поділася. Немає про що турбуватися, якщо це лише одноразове поповнення в рамках регулярного технічного обслуговування. Але якщо під час наступної перевірки рівень знову знизиться, можливо, стався витік. Це може бути через шланг, ущільнення, прокладку або радіатор.

Доливання рівня охолоджуючої рідини може вирішити проблему коливання датчика температури. Так само може й не бути. Відправте свою машину на інтенсивну поїздку (велике прискорення, висока швидкість і круті пагорби), щоб перевірити, чи ви її виправили. Якщо ні, перейдіть до другого кроку.

Примітка: трохи низький рівень охолоджуючої рідини може спричинити це. Однак при недостатньому рівні охолоджуючої рідини ваш двигун, швидше за все, повністю перегріється. Це небезпечно, і його потрібно негайно виправити.

ТермостатЯкщо доливання охолоджувальної рідини не спрацювало, варто звернутися до механіка. Термостат, що ламається, трапляється не так часто, хоча середньому автомобілю, ймовірно, знадобиться один або два протягом усього терміну служби.

Термостат регулює подачу теплоносія в радіатор. Якщо термостат працює лише частково, він може закриватися або відкриватися в невідповідний час або навіть спорадично.

Коли термостат закритий, температура двигуна підскочить. Це відбувається тому, що охолоджуюча рідина не надходить до радіатора і, таким чином, фактично не охолоджується. Ви побачите, як голка впаде, коли вона буде відкрита, коли нормальні операції відновляться.

Механік може зняти ваш термостат, щоб перевірити його. Вони також можуть використати старий трюк. Зняття кришки заливної горловини радіатора покаже, чи тече охолоджуюча рідина. При холодному двигуні цього бути не повинно, і навпаки. Якщо вони помітять, що охолоджуюча рідина періодично тече, вони визначать проблему. Це несправний термостат.

На щастя, це проста робота. Включно з оплатою праці це не повинно перевищувати 100 доларів.

Датчик температури охолоджуючої рідини (CTS) або манометрЗнову ж таки, датчик температури охолоджуючої рідини або датчик виходять з ладу досить рідко. Тим не менш, це, звичайно, можливо!

Якщо датчик, який зчитує температуру десь біля термостата, перестає працювати належним чином, він надсилатиме неточну інформацію на манометр. Датчик відобразить це за допомогою стрілки, що пересувається вгору-вниз.

Температура охолоджуючої рідини та сам двигун можуть справді бути в порядку. Якщо проблема в CTS, розраховуйте заплатити приблизно 200 доларів США або менше (включаючи роботу).

На іншому кінці електричного кола датчик також може бути несправним. Голка змінює положення в залежності від електричного опору в проводці. Якщо виникають проблеми зі з’єднаннями або самим манометром, він може лише деякий час відображати температуру.

Це спричинило б рух голки вгору та вниз. Якщо манометр зламався, ви очікуєте, що максимальне показання, яке він досягає, буде правильною температурою охолоджуючої рідини.

Оскільки зламаний датчик температури є дуже незвичайним, надати оцінку вартості складно. Більшість магазинів повинні оглянути ваш автомобіль і дізнатися більше про його електропроводку, перш ніж дати вам ціну. Розраховуйте заплатити щонайменше кілька сотень доларів, майже всі з яких складатимуться з оплати праці. Вам також може знадобитися фахівець з автомобільної електрики.

Вентилятор радіатораВентилятор радіатора охолоджує охолоджуючу рідину, коли вона проходить вниз або через радіатор. Він не завжди ввімкнений, але активується, коли температура починає різко підвищуватися. Вони піднімаються в таких ситуаціях, як різке прискорення або їзда в гору на низькій передачі.

Якщо вентилятор радіатора не активується в належний час (або взагалі), температура охолоджуючої рідини підвищиться, коли двигун працює під великим навантаженням. Потім ви можете виявити, що він повільно падає до нормального, коли ви повертаєтесь на рівну дорогу з меншою швидкістю.

Так само, якщо вентилятор постійно ввімкнено, він може занадто сильно охолоджувати охолоджуючу рідину. Це призведе до зниження температури, змусивши термостат і ECU працювати більше, щоб відновити її. Таким чином, покажчик температури буде підніматися і опускатися.

Ймовірно, проблема не в самому вентиляторі, а, швидше за все, пов’язана з проводкою або ECU (див. нижче) або іншими датчиками, такими як CTS. Механік також може перевірити реле вентилятора. Розраховуйте заплатити приблизно від 200 до 300 доларів США, хоча це може відрізнятися.

ЕБУЕлектронний блок управління (ECU) отримує інформацію від датчиків (яких в автомобілі дуже багато). Потім він перетворює це на дію. У системі охолодження він отримує показники від датчика температури охолоджуючої рідини (CTS) – серед багатьох інших – і передає їх у схему манометра.

Якщо в ECU виникне проблема, він може неправильно витлумачити інформацію від датчика або надіслати неточні дані на манометр. У будь-якому випадку стрілка покаже неправильну температуру охолоджуючої рідини.

Якщо несправність все ще розвивається, датчик може підвищуватися і опускатися, а не відображати неправильні показання.

На жаль, перепрограмування ECU може бути дуже дорогим. Якщо вам не пощастить, він може скотитися до 1000 доларів. Але, якщо ви маєте намір залишити машину, її необхідно якомога швидше полагодити. Інакше це може перерости у щось більш шкідливе і дорожче.

Покажчик температури піднімається і знижується під час руху - ВисновокЯкщо покажчик температури коливається під час прискорення, швидкої їзди або підйому, проблема може бути у вентиляторі радіатора, термостаті, ECU або витоку охолоджуючої рідини.

Якщо це трапляється більш випадково, наприклад, під час холостого ходу, коли ви щойно увімкнули автомобіль або під час повільної їзди по рівній поверхні, вам слід спочатку дослідити CTS, ECU та інші схеми. Ще раз перевірте рівень охолоджуючої рідини на наявність витоків.

Незважаючи на те, що покажчик температури піднімається та знижується під час водіння, це може викликати занепокоєння, це має бути досить дешевим виправленням. Як зазвичай, потрібна певна діагностична робота.

Спочатку перевірте рівень охолоджувальної рідини та, якщо необхідно, долийте її. Віднесіть свій автомобіль до професіонала для діагностики, якщо це не вирішить вашу проблему. Рухайтеся якомога повільніше та безпечніше, щоб захистити двигун, навіть якщо ви підозрюєте, що проблема лише в CTS.

Краще перестрахуватися, ніж шкодувати!
скачать dle 11.3

Викликати евакуатор

Дзвонити