• Телефон: +38 (063) 43-10-020

  • Години роботи: 24/7 (без вихідних)

«Евакуатора НЕТ» корисні статті

Симптоми несправності каталітичного нейтралізатора

Симптоми несправності каталітичного нейтралізатора

Як визначити, що у вашому автомобілі поганий каталізатор? Ви підозрюєте, що він зламаний? Коли його слід замінити? Ось простий посібник.

Каталітичний нейтралізатор робить світ кращим, перетворюючи токсичні елементи на нетоксичні перед викидом у навколишнє середовище через вихлоп.

Каталітичний нейтралізатор, який не працює належним чином, майже завжди демонструватиме симптоми, які вказуватимуть на те, що щось не так.

Тут ми докладніше розглянемо, якими можуть бути ці натяки та чи є щось, на що ви повинні бути особливо обережними, якщо ці симптоми з’являються.

Слід зазначити, що в більшості випадків каталізатор, який вийшов зі ладу, зазвичай пов’язаний з іншою причиною, ніж сам каталітичний нейтралізатор.

Але не хвилюйтеся, ми розповімо все, що вам слід знати про погані каталітичні нейтралізатори.

Давайте стрибнути в це!

Що таке каталітичний нейтралізатор?


Каталітичний нейтралізатор працює пасивно, перетворюючи токсичні гази в менш токсичні.

Він досягає цього завдяки вмісту каталізаторів відновлення та окислення, що означає, що він перетворює токсичні гази без впливу на себе.

Це робиться за допомогою деяких дорогоцінних металів, а саме платини, родію та паладію.

На жаль, через ці дорогоцінні метали каталітичні нейтралізатори є мішенню для крадіжок, оскільки їх можна легко продати, і злодії можуть заробити невеликий долар.

Каталітичний нейтралізатор розташований під вашим автомобілем, куди проходять усі вихлопні гази двигуна, перш ніж потрапляти в навколишнє середовище.

Ознаки несправності каталітичного нейтралізатораЯк згадувалося раніше, поганий каталітичний нейтралізатор пов’язаний з іншою основною проблемою, яка безпосередньо не пов’язана з каталітичним нейтралізатором.

Наприклад, продута прокладка головки, витік масла чи подібна проблема може потрапити стороннім речовинам у каталітичний нейтралізатор, засмітити та/або пошкодити його, що потребує заміни чи очищення.

Нижче наведено найпоширеніші симптоми, пов’язані з несправністю каталітичного нейтралізатора.

Лампа перевірки двигунаНайпоширенішим симптомом несправності каталітичного нейтралізатора є загоряння контрольної лампочки двигуна на панелі приладів.

Тут, як і будь-яка інша проблема з автомобілем, сканер OBD2 буде дуже зручний, оскільки він може звузити коло потенційних винуватців індикатора перевірки двигуна.

Якщо каталітичний нейтралізатор несправний, ймовірно, буде показано код, який конкретно вказує, що з ним щось не так.

Також можуть з’являтися деякі пов’язані коди, наприклад, код, пов’язаний із датчиком O2, що знаходиться нижче.

У деяких випадках каталітичний нейтралізатор може взагалі не бути проблемою. Натомість датчик O2 може бути несправним і видавати неправильні показання.

Втрата потужностіПомітним симптомом, який майже завжди присутній, коли каталізатор став поганим, є втрата потужності, і причина дуже проста.

Оскільки каталітичний нейтралізатор не працює належним чином через пошкодження, засмічення або через те й інше, він перешкоджатиме виходу вихлопних газів, спричиняючи збільшення протитиску.

Це видно як несправний каталітичний нейтралізатор душить двигун, не дозволяючи йому виробляти потужність так ефективно.

Втрата потужності найбільш помітна під час прискорення, наприклад, коли ви намагаєтеся виїхати на шосе. Якщо це помітно, вас, швидше за все, також сповістить сигнальна лампа.

Не пройдений тест на викидиКаталітичний нейтралізатор відіграє ключову роль у викидах вашого автомобіля, і це головна причина їхнього існування.

Тому несправний каталітичний нейтралізатор буде неефективним у перетворенні шкідливих хімічних речовин, що призведе до невдалого тесту на викиди.

Невдалий тест на викиди не обов’язково пов’язаний із поганим каталітичним нейтралізатором. Майте на увазі, що поганий каталізатор, швидше за все, пов’язаний з іншою причиною.

Тому важливо усунути будь-які інші потенційні проблеми та пам’ятати про будь-які інші проблеми, які ви мали та нещодавно вирішили, наприклад, витік масла або несправний датчик O2.

Що призводить до псування каталітичного нейтралізатора?Надзвичайно важливо знати, що може призвести до припинення роботи каталітичного нейтралізатора. Якщо ви не знаєте причину, чому не працює каталізатор, заміна не принесе користі.

Наприклад, автомобіль, у якого в камері згоряння витікає надмірна кількість масла, яке потім потрапляє в каталітичний нейтралізатор, призведе до виходу з ладу нового каталітичного нейтралізатора, якщо витік не буде усунено.

Тому перед заміною каталітичного нейтралізатора завжди слід переконатися, що початкову проблему вирішено.

Також зауважте, що заміна каталітичного нейтралізатора значною мірою регулюється, тобто ви повинні переконатися, що каталітичний нейтралізатор, який ви замінюєте, підходить.

Ось основні причини, чому каталізатор виходить з ладу:

Паливо в каталітичному нейтралізаторіКаталітичний нейтралізатор призначений для прийому вихлопних газів двигуна та утилізації їх нетоксичним способом.

Хоча існує достатній запас безпеки для інших речовин, щоб потрапити в каталітичний нейтралізатор, надмірна кількість незгорілого палива може пошкодити каталітичний нейтралізатор.

Щоб досягти кількості, яка може пошкодити каталітичний нейтралізатор, більша кількість палива повинна досягти конвертера, що зазвичай відбувається через несправні свічки запалювання або котушки запалювання.

Проблемні свічки запалювання та/або котушки запалювання призведуть до того, що згоряння буде неефективним або, у важких випадках, зовсім відсутнім, через що паливо буде надходити безпосередньо до каталітичного нейтралізатора.

Каталітичний нейтралізатор має робочу температуру понад 1000 за Фаренгейтом, що може призвести до займання бензину в самому каталітичному нейтралізаторі та спричинити пошкодження.

Якщо виникне проблема зі свічками запалювання або котушками запалювання, безумовно, з’являться додаткові симптоми, а також код OBD2, який попереджатиме про те, що щось не так.

Витік масла та антифризуПодібно до наявності палива в каталітичному нейтралізаторі, наявність масла чи антифризу не є кращим.

Хоча це може бути логічним, що деяка невелика кількість палива не запалюється і не досягає каталітичного нейтралізатора, масло та антифриз не повинні досягати його в будь-якій кількості.

Причиною того, що масло й антифриз потрапляють у каталітичний нейтралізатор, майже завжди є витік, і з нею слід працювати негайно.

У багатьох випадках причиною є здута прокладка головки, яка може призвести до згубного пошкодження двигуна, якщо її не усунути швидко.

Тому дуже важливо виключити продувну прокладку головки, щоб обмежити можливі пошкодження.

Це не означає, що єдиною причиною потрапляння масла або антифризу в каталізатор є продута прокладка головки двигуна, причина може бути менш серйозною, але її ніколи не слід ігнорувати.

Масло та антифриз заб’ють каталітичний нейтралізатор, що призведе не лише до низьких викидів, але й до потенційного пошкодження двигуна через протитиск.

Простіше кажучи, засмічений каталітичний нейтралізатор заблокує єдиний шлях вихлопу з камери згоряння.

Це, у свою чергу, спричинить опір у вигляді підвищення тиску від каталітичного нейтралізатора до камери згоряння.

Тиск може пошкодити кілька частин двигуна, включаючи поршні, прокладку головки, клапани тощо.

Несправний датчик O2Несправний датчик O2 може ввести в оману ECU, змушуючи двигун працювати надто насиченим або бідним, викликаючи проблеми з каталітичним нейтралізатором.

Наприклад, якщо в камері згоряння забагато палива, існує значний ризик того, що велика кількість зайвого палива потрапить у каталітичний нейтралізатор.

Двигун, який працює збідненим через датчик O2, не такий серйозний, але може зробити ваш каталітичний нейтралізатор неефективним, не виконувати свою роботу належним чином, і може призвести до того, що ви провалите тест на викиди.

Зовнішнє пошкодженняНавіть якщо ви правильно доглядали за своїм автомобілем, вам може не пощастити зіткнутися з чимось на дорозі, пошкодивши каталітичний нейтралізатор.

Якщо це так, ви безперечно шукаєте заміну каталітичного нейтралізатора, оскільки його очищення не допоможе при будь-яких структурних пошкодженнях.

На жаль, це означає, що рахунок на ремонт становитиме близько 1000 доларів США.

ПідсумокКаталітичний нейтралізатор робить токсичні гази нетоксичними до того, як вони потраплять у навколишнє середовище.

Поганий каталізатор може бути поганим не лише для самого каталізатора, але й для всього двигуна через протитиск, який утворюється.

Заміна каталізатора може бути досить дорогою, тому, якщо каталітичний нейтралізатор не був фізично деформований, його очищення може бути життєздатним і більш економічним вибором.

На жаль, іноді цього може бути недостатньо, і потрібна заміна.

Найважливіше пам’ятати, що каталітичний нейтралізатор, який виходить з ладу, відбувається через зовнішні фактори, а це означає, що каталітичний нейтралізатор не є причиною проблеми.

Перш ніж замінити або почистити каталітичний нейтралізатор, дуже важливо діагностувати та вирішити проблему, яка спричинила поломку каталітичного нейтралізатора.

У більшості випадків це пов’язано з надмірним надходженням палива до каталітичного нейтралізатора, витоком масла, витоку антифризу або несправністю датчика O2.

Якщо каталітичний нейтралізатор був фізично деформований, це, швидше за все, пов’язано з ударом об щось під час руху автомобіля, що не потребує жодного додаткового втручання, крім його заміни.

Симптоми поганого каталізатора збігаються з багатьма іншими проблемами, і найчастіше несправний каталізатор є побічним продуктом основної проблеми.скачать dle 11.3

Викликати евакуатор

Дзвонити