• Телефон: +38 (063) 43-10-020

  • Години роботи: 24/7 (без вихідних)

«Евакуатора НЕТ» корисні статті

Чи можна використовувати гальмівну рідину для гідропідсилювача керма?

Чи можна використовувати гальмівну рідину для гідропідсилювача керма?

Чи можна замінити рідину гідропідсилювача керма гальмівною рідиною? Вони однакові? Коротка відповідь - ні. Ось усе, що вам потрібно знати.

У більшості автомобілів донедавна системи гальмування та підсилювача керма були гідравлічними. Під вашим капотом рідини можуть бути навіть схожого кольору – швидше за все, якогось відтінку червоного.

Вони можуть виглядати однаково, і обидва є гідравлічними рідинами. Отже, якщо вони здаються такими схожими, чи можна використовувати гальмівну рідину для гідропідсилювача керма?

Ось коротка відповідь: ні!

У цьому посібнику розглядатимуться великі відмінності між цими продуктами, але якщо вам потрібна швидка відповідь, ось вона. Ви не можете використовувати рідину гідропідсилювача керма та гальмівну рідину як взаємозамінні.

Давайте почнемо з основ.

Що таке гальмівна рідина?Гальмівна рідина - це рідина, що міститься в гальмівній системі. Він передає силу на колеса, притискаючи колодки до ротора, застосовуючи тертя, щоб уповільнити обертальний рух.

Гальмівна рідина працює в герметичному ряду трубок і шлангів. Перегляньте наведене вище відео, щоб зрозуміти, як така проста концепція застосовується до автомобілів у всьому світі. Крім кількох технологічних винаходів, система залишалася практично незмінною протягом десятиліть.

Коли ви натискаєте на педаль гальма, сервопривід посилює силу за допомогою досить простої фізики. Головний циліндр, утримуючи гальмівну рідину, отримує тиск від сервоприводу та передає його через систему.

У результаті поршні в супортах (ротори) або циліндри коліс (барабанні гальма) гальмують, уповільнюючи автомобіль. Коли ви відпускаєте педаль, система миттєво скидає тиск, відпускаючи гальма та дозволяючи колесам знову вільно обертатися.

Гальмівна рідина - це гігроскопічна рідина на основі етанолу.

Як визначити гальмівну рідинуЯк і в усіх автомобільних рідинах, важливо підтримувати рівень гальмівної рідини вище «MIN» у бачку (і нижче «MAX»).

Відкрийте капот і знайдіть резервуар гальмівної рідини. Це буде відносно невеликий пластиковий контейнер з кришкою. На цьому ковпачку ви знайдете необхідний тип гальмівної рідини. Найпоширенішим прикладом є DOT 4.

Ви повинні бачити крізь напівпрозорі стінки резервуара, щоб побачити рівень охолоджуючої рідини. Ви побачите рівень рідини. Де він знаходиться відносно позначок «MIN» і «MAX»? Будь-який між цими показниками підходить, хоча ви можете поповнити його, щоб він був біля позначки «MAX». Таким чином, ви можете миттєво розпізнати, коли відбулося падіння, і підтримувати рівень далеко від мінімуму.

Гальмівна рідина яскраво-червона, коли вона нова. Згодом він темніє і згодом стає темно-коричневим. Коли він досягає цього стану, настав час промити систему та замінити все. За умови, що це все ще червонуватий відтінок, ви можете його доповнити.

Переконайтеся, що ви використовуєте правильний тип гальмівної рідини! Ви повинні знайти його на кришці резервуара, як згадувалося, а також у посібнику користувача. Якщо ви йдете в магазин автозапчастин, щоб придбати деякі, ви також можете попросити техніка ще раз перевірити, чи купуєте ви потрібні речі.

Як долити гальмівну рідинуЙмовірно, ви побачите невеликий фільтр на шляху, коли вперше знімете кришку резервуара. Перевіряючи стан рідини, її необхідно тимчасово видалити. Замініть його, як тільки швидко оглянете.

Важливо: при роботі з гальмівною рідиною потрібно прокачати гальма, якщо рівень опустився нижче мінімальної позначки. Повітря могло потрапити в систему, створивши потенційно небезпечну ситуацію, коли ви знову почнете керувати автомобілем. Щоб прокачати гальма, вам знадобиться друг, базове автомобільне обладнання, пляшка для прокачки та певний досвід. Не намагайтеся цього робити самі, якщо ви ніколи цього не робили раніше.

Повернувши фільтр на місце, просто залийте правильний тип гальмівної рідини в резервуар, стежачи за тим, щоб вона залишалася між мітками. За умови, що рівень не був нижчим за «MIN», як зазначено вище, це все, що вам потрібно зробити.

Щільно закрутіть кришку та повільно, обережно проїдьте машину навколо кварталу, щоб переконатися, що все працює. Якщо ви допустили помилку, вона повинна виявитися негайно. Ось настав час з’їсти скромний пиріг і викликати механіка на свою посаду.

Ніколи не керуйте автомобілем, якщо це небезпечно.

Якщо під час перевірки рідина стала коричневою та брудною, настав час для повного промивання системи. Хоча це можливо зробити самостійно, набагато краще віднести його до механіка. Це не має бути надто дорогим і вбереже вас від дурної помилки та знищення вашої системи (що можливо).

Що таке рідина ГУР?Наведене вище відео триває кілька хвилин, але його варто переглянути, щоб детально зрозуміти, як працює система рульового керування та як гідравлічний підсилювач керма допомагає вам, водієві. Приклад, показаний на початку, є гідравлічною системою. Пізніше з’явиться версія з електричним підсилювачем керма.

Рідина для гідропідсилювача керма використовується в системі гідропідсилювача керма – жодних призів за правильне вгадування! Підсилювач керма робить поворот коліс набагато легшим. Ви зможете пов’язати це, якщо коли-небудь їздили на машині 80-х років або раніше.

Гідравлічний підсилювач керма використовує клапан між шестернею зубчастої рейки та рульовою колонкою. Поворотний клапан регулює розподіл тиску в гідроциліндрі, що охоплює рульову рейку. Ці різниці тиску в кожній камері створюють силу, яка допомагає водієві повертати кермо.

Без гідропідсилювача керма – гідравлічного чи електричного – керування автомобілем – це більше тренування рук. Крім того, набагато легше втратити контроль над транспортним засобом. Проте дехто стверджує, що повна відсутність допомоги дає водієві найкращий зв’язок із відчуттям колеса та дороги.

Рідина для гідропідсилювача керма створюється на основі мінерального, синтетичного або рослинного масла. Більшість новітніх варіантів рідин для гідропідсилювача керма виготовляються з синтетичного масла. Вони містять багато присадок для захисту та змащування системи рульового керування.

Як визначити рідину ГУРСпочатку перевірте, чи використовується у вашому автомобілі гідравлічний підсилювач керма. У багатьох нових моделях використовується електрична версія, яка не потребує введення рідини. У цьому випадку хвилюватися не варто. Однак для більшості старих моделей і деяких нових транспортних засобів потрібна рідина для гідропідсилювача керма.

Ви знайдете цю інформацію в посібнику користувача. Це може бути під «підсилювачем керма», «помічником керма» або, можливо, «регулярним техобслуговуванням».

Резервуар рідини для гідропідсилювача керма має бути досить легко ідентифікувати. На ковпачку буде зображення керма або етикетка з написом «POWER STEERING FLUID».

Існує кілька різних типів рідини для гідропідсилювача керма, тому перевірте (знову ж таки, використовуючи посібник користувача), перш ніж додавати щось у свій автомобіль. ATF, синтетичний і універсальний є трьома поширеними типами.

Крім того, зайдіть до магазину (онлайн або особисто), яким ви зазвичай користуєтеся, і введіть реєстраційний номер свого автомобіля. Він має автоматично відфільтрувати результати до тих, які можуть прийняти ваша марка та модель – хоча, ще раз, перевірте!

Як долити рідину ГУРКоли ви знайдете резервуар, перевірте рівень рідини. Якщо він низький, його потрібно поповнити.

Далі перевірте його стан. За кольором можна побачити стан рідини ГУР. Він повинен бути бурштиновим, рожевим або прозорим. Коли десь у системі виникає проблема, вона забруднюється та стає коричневою або чорною.

Якщо ви помітили це, віднесіть автомобіль до механіка. Необхідно не тільки промити та замінити рідину, але й знайти джерело проблеми. Ймовірно, це тріснуте або зношене ущільнювальне кільце, ущільнювач або шланг – їх також потрібно буде замінити.

Однак, якщо все виглядає добре, просто додайте в автомобіль відповідний тип рідини для гідропідсилювача керма. Долити до зазначеної позначки. Вона розширюється, коли двигун нагрівається і ви починаєте рух, і занадто багато рідини може завдати шкоди само по собі.

Замініть кришку. Ось і все!

Деякі можуть запропонувати їздити без рідини для гідропідсилювача керма. Так, технічно це можливо. Однак керувати автомобілем буде складніше. Ви також побачите, що насос, зубчаста рейка та шестерня зношуються набагато швидше, оскільки їх нема чим змастити та захистити. Найкраще дотримуватись рекомендацій виробника та завжди доповнювати рівні.

Чи можна використовувати гальмівну рідину для рідини гідропідсилювача керма?Ні! Гальмівна рідина та рідина для гідропідсилювача керма – це не одне й те саме.

Як показано тут, гальмівна рідина та рідина для гідропідсилювача керма — це дві абсолютно різні речі. Вони виготовляються з різних базових рідин із абсолютно різними властивостями та для абсолютно різних цілей.

Гальмівна рідина не працюватиме як рідина гідропідсилювача керма. Рідина гідропідсилювача керма не працюватиме як гальмівна рідина. Насправді їх взаємозамінне використання майже напевно призведе до збою. Як мінімум, ви пошкодите свій автомобіль. Погано.

Що спільного між гальмівною рідиною та рідиною гідропідсилювача керма? Ну, обидві вони є рідинами, які використовуються в гідравлічних системах і часто зустрічаються червонувато-рожевого кольору. Це воно.

Продовжуючи цю думку, використання гальмівної рідини для системи гідропідсилювача керма – і навпаки – буде таким же корисним, як вливання червоного вина чи рожевої сльоти.

Ви не можете замінити рідину для гідропідсилювача керма гальмівною рідиною. Чесно кажучи, вам було б краще без системи підсилювача керма. Гальмівним системам завжди потрібна гальмівна рідина – і також відповідного типу!

Гальмівна рідина як рідина гідропідсилювача керма – ВисновокГальмівну рідину не можна використовувати як рідину для гідропідсилювача керма. Це було б марно, і вам потрібно було б відвезти свою машину до механіка, щоб видалити рідину та замінити належним. Вам не завадить доїхати туди, якщо ви поїдете відразу, а магазин буде місцевим.

Що станеться, якби ви все ж залили гальмівну рідину в бачок для рідини гідропідсилювача керма? Що ж, як уже згадувалося, ви негайно відвезете машину до техніка (ви зможете під’їхати туди, якщо це буде негайно та місцево). Ви побачите такі результати.

  • * Незмащені деталі керма та непотрібний знос.
  • * Пошкодження гумових ущільнень та ущільнювальних кілець у системі – гальмівна рідина є корозійною
  • * Пошкодження насоса гідропідсилювача керма – немає мастила.

Коротше кажучи, просто вийдіть і купіть рідину для гідропідсилювача керма. Переконайтеся, що це правильний тип для вашого автомобіля, і залийте його. Це так просто, і навряд чи коштуватиме більше ніж 20 доларів або близько того. Це неймовірно проста робота, яка не зруйнує банк.

Будь ласка, не лінуйтеся. Використовуйте рідину для гідропідсилювача керма та гальмівну рідину для гальмівної системи. Це може заощадити сотні, якщо не тисячі, на майбутніх рахунках за ремонт.скачать dle 11.3

Викликати евакуатор

Дзвонити