• Телефон: +38 (063) 43-10-020

  • Години роботи: 24/7 (без вихідних)

«Евакуатора НЕТ» корисні статті

Витік газу з днища автомобіля? Ось чому і що робити

Витік газу з днища автомобіля? Ось чому і що робити

Ви підозрюєте або знаєте, що у вас витік газу з днища автомобіля? Ось чому у вас витік газу та що ви можете зробити, щоб це виправити.

Ви можете визначити витік газу з днища автомобіля за його добре відомим запахом. Якщо ви рухаєтеся своїм транспортним засобом і помітите калюжу (велику чи малу), яка займає простір під ним, перевірте, чи немає важкого, густого запаху пального.

Ви добре це дізнаєтесь із заправних станцій, інтенсивного трафіку та малих двотактних двигунів (як-от повітродувки листя, мопеди, газонокосарки та картинги).

Витік газу під вашим автомобілем є серйозним і потребує негайного усунення. Хоча втрата палива незручна, неекономічна та забруднює навколишнє середовище, займання є потенційно небезпечнішою проблемою. Це цілком можливо, враховуючи дивну ситуацію з усіма належними умовами.

Якщо ви помітили витік бензину, виконайте наведені нижче дії, щоб швидко й ефективно знайти та вирішити проблему. У більшості випадків ви швидко повернетеся за кермо.

Давайте розпочнемо!

Коли відбувається витік газу?Спочатку перегляньте відео вище, щоб побачити, як саме працює паливна система автомобіля.

Почніть із визначення моменту виникнення проблеми. Це не завжди можливо, але якщо ви зможете розібратися в цьому, вам буде набагато легше звузити потенційні причини.

Розглянемо три ситуації, описані нижче.

Витік газу при стоянці автомобіля (вимкнений або увімкнений двигун)Паливна калюжа, яка утворюється, коли автомобіль вимкнено, може означати, що проблема не пов’язана з тиском палива. Насправді газ, ймовірно, також капав весь час, поки ви були за кермом – просто ви не могли цього помітити.

Швидше за все, є крихітна дірка або тріщина в паливопроводах, ущільнювачах системи або самому паливному баку. Паливний фільтр також міг мати невеликий витік.

Витік газу при включеному запалюванні (двигун включений)Повернувши ключ у замку запалювання, ви почуєте гул бензонасоса, який запускається. Сьогодні, як і все інше, він має електричний привід, який пропускає газ із бака, через лінії та фільтр і до двигуна.

Якщо витік починається тільки тоді, коли насос активно працює, герметизуючи систему, це говорить про те, що основна причина пов'язана з тиском палива. Можливо, є проблема з форсунками або, що ймовірніше, з лініями, що ведуть до форсунок. Вони працюють при більш високому тиску, ніж більшість систем.

Іншою можливістю є розрив волосяної лінії в будь-якій частині під тиском, такій як паливний фільтр і паливопроводи. Тріщина може бути настільки незначною, що рідина не може протекти, поки її не вичавить через систему насос.

Витік газу з днища автомобіля при заправціЯкщо ви помітили витік газу з днища вашого автомобіля під час заправки на АЗС, ви знайдете пошкодження десь навколо паливного баку або паливного шланга.

Однак пам’ятайте про будь-які попередні розливи – проблема може полягати в тому, хто заправляв до вас!

Звичайно, ваш двигун повинен бути вимкнений, коли ви на заправці.

Де під машиною витік газу?Чудово, якщо ви можете визначити конкретний компонент, з якого походить витік. Якщо ні, то підійде загальна площа під машину.

Ви бачите калюжу палива під...

  • * Спереду? – швидше за все, паливний фільтр або паливопроводи високого тиску.
  • * Середній? – найімовірніше, паливопроводи відправлення або отримання.
  • * Ззаду? – перевірте, чи немає отвору в баку.

Коли ви везете свою машину до слюсаря на ремонт, повідомте йому всю цю інформацію. Це дасть їм чудову перевагу у пошуку, виявленні та вирішенні проблеми.

Чи можна керувати автомобілем з витоком газу?У загальних рисах і для цілей цього посібника краще проявити обережність і сказати «ні». Пам’ятайте, що газ є легкозаймистим за відповідних умов – не потрібно нічого, окрім нещастя, щоб невеликий витік перетворився на повну пожежу.

Деякі джерела навіть припускають, що водіння з витоком газу є однією з головних причин пожеж транспортних засобів (хоча, як повідомляє Національна асоціація протипожежної безпеки, швидше за все це будуть зіткнення або електричні/механічні несправності).

Ймовірно, двигун все одно запуститься і працюватиме без проблем, але нехай це не змусить вас подумати, що це безпечно. Краплі палива можуть капати або бризкати на гарячі компоненти автомобіля (наприклад, вихлопну трубу чи двигун, які знаходяться дуже близько) і спалахнути.

Якомога швидше та безпечніше доставити свій автомобіль до механіка, як і раніше, важливо. Найкращий варіант - негайно вимкнути двигун і відбуксирувати його, викликавши аварійну допомогу.

Як усунути витік газу в автомобіліЯк завжди, в Інтернеті повно дивних і чудових способів, які ви можете вважати «хорошою ідеєю» полагодити несправну деталь автомобіля. Однак, оскільки компоненти, пов’язані з паливом, ще більше, ніж зазвичай, життєво важливо відвезти свій автомобіль до повністю навченого механіка.

Чому? Тому що загроза пожежі величезна. Якщо ви точно не знаєте, що робите, ви також можете погіршити проблему. Наприклад, ви повинні встановити правильну паливопровід (автомобіль буває кількох типів) і ущільнення. Вони також повинні бути в точному місці, подалі від потенційних пошкоджень і джерел тепла.

Незважаючи на найкращі спроби Інтернету переконати вас, ви завжди повинні відвезти свій автомобіль до професіонала, коли мова йде про паливну систему. Є один можливий виняток. Якщо проблема, без сумніву, полягає в паливному фільтрі, можливо, ви зможете легко та безпечно замінити його самостійно.

З огляду на це, якщо ви не знаєте, що таке паливний фільтр, як він виглядає або де його знайти, це має бути попереджувальним знаком. Віднесіть до механіка.

У більшості випадків вони замінять пошкоджену частину на нову після ретельного опорожнення системи (якщо необхідно). Іноді витоки в паливному баку можна усунути. Отримайте цінову пропозицію перед початком роботи, оскільки ваша кінцева ціна може значно відрізнятися залежно від конкретної несправності.

Ознаки витоку газу в автомобіліНайкраща ознака витоку газу під автомобілем - це... ну, газ знаходиться під автомобілем. Як згадувалося у вступі, швидко понюхайте рідину (не надто близько), щоб переконатися, що це справді паливо, а не вода з випускного отвору кондиціонера чи інший витік рідини.

Газ зазвичай витікає непомітно, крапля за краплею, а не постійний потік рідини. Ви навряд чи помітите витік палива під час водіння, якщо це не раптова різка дірка прямо в баку. Машини позаду вас, мабуть, теж не будуть.

Ви можете помітити запах бензину, що витає в повітрі ще довго після того, як ваш двигун нагріється. Коли ви вперше заводите автомобіль або різко прискорюєтеся, паливна суміш насичена – цілком нормально відчувати запах газу в цей час.

Однак якщо ви помітите це через п’ятнадцять або двадцять хвилин після початку подорожі (а зазвичай це не так), ймовірно, щось не так. Хоча це, швидше за все, буде надто багата суміш, викликана несправними датчиками або клапанами, це може означати витік газу.

Деякі статті пропонують стежити за економією палива як ознаку витоку газу. Хоча ваша середня кількість миль на галон зменшиться, навряд чи вона зміниться настільки різко, як припускають деякі, і може бути непомітною.

Тим не менш, якщо ви відчуваєте погану економію палива, варто швидко перевірити бензобак і паливопроводи на наявність витоків.

Міфи про витік газу з-під автомобіляЯкщо під вашим автомобілем утворилася калюжа газу, причиною цього не буде жодна з наведених нижче причин... незважаючи на те, що кажуть вам певні куточки Інтернету.

Кришки бензобаку – хоча ковпачки бензобаку можуть пошкодитися, що призведе до витоку парів палива, сам рідкий бензин залишиться там, де є, якщо ви не проїдете дуже швидко через дуже неприємні, значні нерівності. У цій майже неймовірно рідкісній ситуації, ймовірно, газ бризне вгору та витікає через кришку.

Поршневі кільця – поршневі кільця ущільнюють краї поршня до стінки циліндра. Вони запобігають потраплянню паливно-повітряної суміші та вихлопних газів у моторне масло. Вони не мають нічого спільного з калюжею газу під вашою машиною.

Прокладка головки – здута прокладка головки також не має нічого спільного з калюжею газу під вашим автомобілем. Якщо прокладка головки здувається, ви помітите речовину молочного кольору в маслі (або маслі в охолоджувальній рідині).

Компоненти паливної системи можуть відірватися в поганих дорожніх умовах – ну, технічно, можливо. Але це було б випадком один на мільйон. Речі з вашого автомобіля не просто так падають. Ви не втрачаєте частинки свого транспортного засобу кожного разу, коли перетинаєте лежачий поліцейський, чи не так? (Якщо так, вам потрібна нова машина.)

Блоги в мережі можуть виглядати вражаюче та давати переконливі поради, але вони ніколи не зрівняються з хорошою детальною розмовою з місцевим механіком, який може фізично побачити та оглянути вашу машину.

У мене під автомобілем калюжа газу – що робити?Якщо ви ідентифікуєте цю калюжу як бензин, будь ласка, будь ласка, вимкніть двигун і викличте аварійну допомогу. Вам потрібно буде відвезти або відбуксирувати автомобіль до найближчого механіка. Швидше за все, проблему можна вирішити дуже швидко – можливо, протягом кількох годин, максимум.

Вибачте, якщо це не ті новини, які ви шукали, але це абсолютно те, що потрібно зробити. Будь-які інші дії просто занадто ризиковані для вас, ваших пасажирів та інших учасників дорожнього руху.

Витік газу не є небезпечним для здоров’я вашого двигуна (якщо не враховувати ймовірність пожежі автомобіля). Щойно проблему вирішено, і ви повернетесь на дорогу, ваш автомобіль має повернутися до свого щасливого та здорового стану.скачать dle 11.3

Викликати евакуатор

Дзвонити