• Телефон: +38 (063) 43-10-020

  • Години роботи: 24/7 (без вихідних)

«Евакуатора НЕТ» корисні статті

Під час руху світиться індикатор автомобільного акумулятора? Ось чому і що робити

Під час руху світиться індикатор автомобільного акумулятора? Ось чому і що робити

Чи світиться індикатор автомобільного акумулятора під час керування автомобілем? Ось чому це відбувається і що ви можете зробити, щоб виправити це.

Якщо ви їдете та загоряється сигнальна лампа автомобільного акумулятора, не потрібно панікувати.

Цей посібник пояснить, що ви повинні робити, і механізм того, що може піти не так.

Кожен сучасний автомобіль, включаючи ваш, матиме 12-вольтову батарею і ланцюг, що заряджається і живиться від генератора змінного струму. Щоразу, коли ви запускаєте двигун, всі індикатори на панелі приладів повинні загорятися і гаснути, у тому числі індикатор автомобільного акумулятора.

Коли під час керування на приладовій панелі загоряється сигнальна лампа автомобільного акумулятора, це означає, що електричні системи вашого автомобіля не отримують достатнього живлення.

У цьому посібнику пояснюється, як працює акумулятор та електрична система автомобіля, а також розглядаються деякі можливі причини увімкнення сигнальної лампи під час руху.

Давайте почнемо!

Що таке автомобільний акумулятор?Автомобільні акумулятори працюють так само, як і інші акумулятори, що є у продажу. Через хімічну реакцію вони подають електроенергію до ланцюга.

Основним обов'язком автомобільного акумулятора є приведення в дію стартера, який запускає двигун при повороті ключа у замку запалювання автомобіля. Без нього ми досі крутили наші важкі двигуни вручну!

Як двигун запускається сам, генератор змінного струму бере на себе управління більшістю електричних компонентів вашого автомобіля з деякою допомогою акумулятора. Це включає фари, свічки запалювання, радіо, обігрівач, склоочисники і т. д.

Коли ви їдете, генератор відповідає за підзарядку. З цієї причини акумулятор працюючого автомобіля має більш високу вихідну напругу, ніж стоячий. Ремінь приводу допоміжних агрегатів приводить у дію генератор.

Для повного заряджання акумулятора потрібно близько 30 хвилин їзди по автомагістралі. У місті це може тривати близько години. Ось чому робити багато коротких поїздок жахливо для акумулятора вашого автомобіля (та інших систем теж).

Яка напруга у автомобільного акумулятора?Усі стандартні автомобілі поставляються з 12-вольтовими батареями та ланцюгами, у тому числі компонентними ланцюгами в електромобілях. Старі моделі можуть поставлятися з 6-вольтовою версією.

При вимкненому двигуні підключення вольтметра до клем повністю зарядженої батареї повинно дати вам показання 12,6 (хоча 12,5 В мало, але прийнятно). Коли двигун працює, на виході має бути близько 14 (між 13,5 і 14,5).

Акумулятор складається з шести елементів по 2,1 В, які, як зауважать найуважніші з вас, дають 12,6 В, а не 12. Клас «12 В» - це номінальний загальний термін для такого типу свинцево-кислотних акумуляторів 6-вольтових акумуляторів.

У старіших 6-вольтових батареях було три елементи по 2,1 В, що виробляють 6,3 Вольта. Потім цю цифру заокруглили до 6.

Новіші, потужніші батареї мали шість таких же елементів, що робило їх вдвічі потужнішим. Таким чином, ми називаємо їх 12-вольтовими батареями, хоча привабливо округлити їхню потужність до 13 Вольт.

Чому я бачу індикатор акумулятора під час керування?Якщо індикатор акумулятора спалахує під час керування, ЕБУ автомобіля (по суті, його мозок) зареєстрував, що електрична система не видає достатньої напруги для ефективної роботи автомобіля.

Іноді ваша батарея або генератор змінного струму можуть відчувати тимчасовий сплеск, коли він на мить видає меншу напругу, ніж очікувалося. Це може бути ранньою ознакою проблеми, що розвивається.

Якщо у вас постійно світиться індикатор акумулятора під час водіння, проблема або з акумулятором, або з генератором, або десь у з'єднанні.

Симптоми несправності електричної системи


Якщо загоряється індикатор батареї, ви можете помітити деякі з таких симптомів:

  • * Погана робота електричних систем (таких як тьмяні фари, внутрішнє освітлення, підсвічування приладової панелі, склоочисники тощо).
  • * Погана робота двигуна може бути пов'язана з неякісним живленням свічок запалювання та паливного насоса (і, можливо, форсунок).
  • * Втрата електропідсилювача керма, що особливо небезпечно. Негайно зупиніться у цій ситуації.
  • * Грубий холостий хід або зупинка на холостому ходу.
  • * Проблеми із запуском автомобіля, коли ви сідаєте, і, можливо, навіть розряджений акумулятор.
  • * Свистячі звуки - ймовірно, викликані пошкодженням або від'єднанням шківа генератора.

Звичайно, все це досить важливі проблеми і можуть бути небезпечними за неправильних обставин. Важливо знайти та усунути проблему якнайшвидше.

Чому загоряється лампочка акумулятора під час руху?


Якщо під час руху загоряється індикатор акумулятора, пам'ятайте: це не обов'язково проблема з акумулятором!

Сигнальна лампа означає, що електрична система не отримує достатньої кількості енергії. Це може відбуватися з різних місць - акумулятора, генератора або проводки, що з'єднує деталі і компоненти.

Батарея не тримає заряд


Ви дізнаєтесь, що акумулятор не може тримати заряд, якщо він важко (або не запускається) або запускається, коли ви повертаєте ключ. Генератор може працювати нормально, але якщо він намагається зарядити несправну батарею, ЕБУ помітить і ввімкне світло.

Звичайно, батареї - швидкопсувні деталі. Вони не працюватимуть вічно, так само як час роботи батареї вашого смартфона стає все коротшим із кожним заряджанням.

Ви можете очікувати, що якісний акумулятор прослужить від трьох до п’яти років, але рідко довше. Коли акумулятор перестає працювати належним чином, зазвичай це пов’язано з однією з таких причин:

  • * Пошкоджені клітини.
  • * Розбиті тарілки.
  • * Витік акумуляторної кислоти.

Усе це перешкоджатиме процесам заряджання та розряджання, спричиняючи загоряння індикатора приладової панелі.

Використовуйте вольтметр або тестер акумулятора, щоб перевірити його справність як при вимкненому, так і при працюючому двигуні. Ви повинні побачити 12,6 вольт і близько 13,8-14,2 вольт відповідно – менше може означати несправний акумулятор.

Просто замініть його на новий. Це не повинно бути занадто дорого.

Погана потужність генератора


Генератор змінного струму — це електромагнітний генератор, що приводиться в рух допоміжним приводним ременем (ремінь ви можете побачити збоку від двигуна під капотом). Він генерує змінний струм (змінний струм) і проходить через випрямляч, змінюючи його на постійний (постійний) перед проходженням через регулятор напруги.

Регулятор повинен гарантувати, що генератор змінного струму завжди подає в ланцюг автомобіля від 13,5 до 14,5 В. Він просто вимикає свій вихід, коли він занадто високий.

Якщо генератор змінного струму не працює належним чином, він не буде видавати достатньо вольт і, отже, не зможе повністю живити компоненти або заряджати акумулятор.

Якщо генератор змінного струму повністю перестане працювати, електрична система буде споживати всю свою енергію від батареї, що дасть вам максимум 30 хвилин, перш ніж вона повністю розрядиться і двигун заглушиться.

У цих ситуаціях індикатор батареї загорятиметься під час руху.

Ви можете перевірити генератор змінного струму за допомогою багатоцільового тестера акумулятора. Вони широко доступні та повинні мати опції для перевірки справності акумулятора, генератора та стартера.

Якщо перевірка показує погану потужність генератора, вам знадобиться замінити деталь. Досвідчені механіки можуть розібрати його та замінити несправний компонент, але для вас, як клієнта, це, як правило, дорожчий варіант.

Погана проводка, клеми, з'єднання або заземлення


Якщо погана проводка чи проблема з підключенням не виявляться відразу, вам, імовірно, знадобиться експертна діагностична робота від автомобільного електрика, щоб її знайти.

Коло 12 В автомобіля проходить від акумулятора/генератора через дроти до різних компонентів. Потім ці пристрої під’єднують до шасі автомобіля («заземлюють»), щоб замкнути схему, повертаючи електрони до батареї.

Якщо клеми батареї – дві ручки або «стовпи», що стирчать угору, позначені як «позитивний» і «негативний» – пошкоджені або піддані корозії, напруга також буде перешкоджати. Спробуйте знову приєднати їх до проводів і змастити клеми відповідним мастилом.

Схема не може передавати достатній електричний потенціал, якщо є проблеми з проводкою або заземленням. У результаті ви отримаєте сигнальну лампочку.

Звичайно, в транспортному засобі є тисячі заземлень і з’єднань. У зв’язку з цим можуть знадобитися спеціальні діагностичні послуги.

Що робити, якщо під час руху загоряється сигнальна лампа акумулятора?


Увімкнувши попереджувальний індикатор батареї, постарайтеся знайти безпечне місце поблизу, де можна виконати ремонтні роботи, наприклад, найближчу автомайстерню або під’їзд до вашого будинку. Зійдіть з дороги якомога швидше.

Опинившись там, спробуйте перезапустити двигун, щоб перевірити, чи світло все ще горить. Якщо так, можливо, варто зателефонувати до вашої компанії з надання допомоги при поломці.

Тим часом намагайтеся не вимикати двигун, доки не досягнете місця призначення. Якщо у вашому автомобілі є система стоп/старт, ЕБУ повинен автоматично її вимкнути, але це варто перевірити.

З тієї ж причини зробіть усе можливе, щоб обороти двигуна були відносно високими, особливо якщо ви відчуваєте, як машина бореться на холостому ходу. Якщо ви керуєте автомобілем з автоматичною коробкою передач, виберіть трохи нижчу передачу, ніж зазвичай, і намагайтеся уникати зупинок. У автомобілях з механічною коробкою передач просто тримайте ногу на педалі газу, коли ви зупинилися.

Спробуйте мінімізувати навантаження на електричну систему, вимкнувши непотрібні прилади, такі як радіо, вентилятори обігрівача, обігрів сидінь, обігрів лобового скла та фар (звичайно, не в темряві). Якщо це вплинуло на роботу вашого двигуна, тримайтеся повільної смуги. При необхідності слід увімкнути аварійну світлову сигналізацію.

Під час руху світиться індикатор автомобільного акумулятора: Висновок


Іноді ви побачите, що попереджувальний індикатор акумулятора зник, коли ви наступного разу заведете автомобіль. Він може не з’являтися знову протягом деякого часу, що також може означати розвиток проблеми.

Якщо світло горить протягом кількох поїздок або загоряється на півдорозі протягом наступних днів, у вас більш імовірно, що у вас серйозна проблема з електрикою.

Можливо, ви зможете самостійно виявити проблему за допомогою простих діагностичних інструментів, таких як тестери акумуляторів або стандартні вольтметри. Однак, якщо ні, будьте готові віднести автомобіль до спеціаліста-автоелектрика.

Діагностика може коштувати досить дорого (від 100 до 500 доларів залежно від складності). Новий генератор змінного струму може коштувати близько 400 доларів США, включаючи роботу. Навпаки, ви можете розраховувати заплатити трохи більше 100 доларів за нову батарею.

Якщо загоряється контрольна лампочка акумулятора, усуньте це якомога швидше. Не намагайтеся ігнорувати це – стежте за тим, щоб дорога була безпечною для вас і всіх інших.скачать dle 11.3

Викликати евакуатор

Дзвонити