• Телефон: +38 (063) 43-10-020

  • Години роботи: 24/7 (без вихідних)

«Евакуатора НЕТ» корисні статті

Скільки свічок запалювання має дизельний двигун?

Скільки свічок запалювання має дизельний двигун?

Чи мають дизельні двигуни свічки запалювання, і якщо так, то скільки свічок запалювання має дизельний двигун? Ось остаточне керівництво.

Якщо ви почали читати цей посібник, вам, мабуть, цікаво, скільки свічок запалювання має дизельний двигун.

Що ж, ось суть справи.

Дизельний двигун не має свічок запалювання.

Повітряно-паливна суміш - бензин або дизельне паливо - запалюється в циліндрі, викликаючи робочий хід і створюючи потужність двигуна. Однак, в той час як газові (або бензинові) двигуни використовують свічки запалювання, дизельні двигуни функціонують зовсім інакше.

Ви також можете сплутати термін "свічки запалювання" зі свічками розжарювання. Вони зустрічаються в дизельних двигунах (але не в газових), але виконують зовсім іншу функцію, ніж свічки запалювання.

У цьому посібнику ми розглянемо різницю між дизельними та бензиновими двигунами, а також принцип їхньої роботи.

В результаті ви дізнаєтесь, чому в дизельних двигунах немає свічок запалювання.

Яка різниця між дизелем і бензином?І дизельне паливо, і бензин (у решті світу відомий як бензин) - це паливо, отримане з сирої нафти.

Ви також можете придбати біодизель, який переганяється з біомаси.

Сира нафта (або мінеральна нафта) - це, по суті, великий чорний суп з вуглеводневих ланцюгів. Її видобувають з-під землі за допомогою гідророзриву пласта - процесу, життєво важливого для світової економіки, але водночас дуже шкідливого для довкілля.

Бензин виготовляється з комбінації алканів і циклоалканів. Вони мають від п'яти до дванадцяти атомів вуглецю в своїх ланцюгах. Дизельне паливо містить лише алкани з більш ніж дванадцятьма атомами вуглецю. Дизельне паливо має значно вищу температуру кипіння, ніж бензин.

Під час процесу переробки сиру нафту нагрівають.

При цьому менш щільні вуглеводні (наприклад, газ) піднімаються вгору (пам'ятаєте, як у школі вивчали конвекцію гарячої води?), а "важчі" опускаються вниз (наприклад, дизельне паливо). Потім вони можуть бути відфільтровані і витягнуті з нафтопереробного заводу у відповідні види палива.

Технічно переробляти дизельне паливо легше, ніж газ. Однак він повинен пройти через більш складну систему фільтрації, щоб видалити багато твердих частинок-забруднювачів. Вони є більш шкідливими для людини, яка вдихає вихлопні гази, ніж викиди бензину.

Чи знаєте ви, що дизельне паливо і бензин - це вуглеводневі продукти. Нафтопереробні заводи можуть використовувати такі технології, як крекінг і модифікація, для перетворення дизельного палива на газ (і навпаки), коли завгодно, щоб задовольнити ринковий попит. Розумно!

Як працюють дизельні та бензинові двигуни?Як дизельні, так і бензинові моделі є двигунами внутрішнього згоряння, а отже, працюють за дуже схожими принципами. Чотиритактний процес всмоктування, стискання, удару і вихлопу відбувається в кожному з них.

У бензиновому двигуні паливо змішується з повітрям. Залежно від конкретного типу, це відбувається або в самому циліндрі (пряме впорскування), або перед ним (непряме впорскування). Коли кисень і паливо змішуються, для спалювання суміші потрібне джерело запалювання: іскра від свічки запалювання.

Дизельні двигуни працюють аналогічно. Вони завжди використовують пряме впорскування - паливо впорскується безпосередньо в камеру згоряння і змішується з повітрям. Однак іскра недостатньо потужна, щоб запалити дизель - він набагато менш горючий, ніж газ (хоча, давайте уточнимо, він все одно горючий і становить потенційну небезпеку).

Замість іскри суміш повітря і дизельного палива стискається поршнем. Вона стискається з такою силою, що комбінований кисень і паливо спалахують під дією екстремального тиску.

Підвищення тиску збільшує температуру (за самою природою фізики - немає сенсу заглиблюватися в це тут, але це той самий принцип, за яким працюють скороварки). Дизельному двигуну не потрібні свічки запалювання.

Ступінь стиснення дизельного двигуна настільки високий (від 15:1 до 22:1), що паливно-повітряна суміш згоряє, створюючи робочий цикл. Для порівняння, у бензинових двигунів ступінь стиснення, як правило, становить від 10:1 до 13,5:1.

Що таке свічки розжарювання в дизельному двигуні?Коли ви пишете "свічки запалювання", ви, можливо, маєте на увазі свічки розжарювання.

Свічки розжарювання - це нагрівальні нитки. Вони дуже швидко нагріваються і підключені до електричної системи автомобіля. Коли ви повертаєте ключ, вони нагрівають повітря і паливо між головкою поршня і циліндром. Ось чому перед запуском дизельного двигуна завжди є пауза.

Отже, навіщо потрібні свічки розжарювання в дизельних автомобілях? Паливо згорає після того, як інтенсивне стиснення перегріває його. У холодну погоду метал блоку циліндрів поглинає це тепло від циліндра, перш ніж воно може спалахнути. Таким чином, двигун не запускається.

Нагріваючи це повітря і паливо, воно нагрівається до температури, достатньої для займання, що дозволяє двигуну завестися і працювати під дією власного імпульсу.

Чи знаєте ви, що вони називаються свічками розжарювання, тому що нагріваються настільки, що світяться?

Що є більш економічним паливом? Дизель чи бензин?Дизельне паливо є більш економічним, ніж газ, оскільки воно має більший коефіцієнт розширення: об'єм, який воно займає безпосередньо перед запалюванням, набагато менший, ніж простір, який воно потім створює. З технічної точки зору, це бідний за своєю суттю процес згоряння, тобто на одиницю палива припадає багато повітря.

Однак процес безпосереднього впорскування означає, що паливо і повітря не змішуються ефективно, що призводить до локального багатого згоряння в камері і, отже, до більшої кількості забруднюючих речовин.

Це не повинно применшувати той факт, що дизельне паливо є більш економічним, ніж газ. Залежно від конкретних двигунів, ви можете очікувати приблизно на 20%-30% більший пробіг дизельного автомобіля.

На перший погляд, це чудово. Однак, існує набагато більше факторів, які повинні вплинути на ваше рішення перейти на дизельне паливо.

  • * Вартість дизельного пального - у Сполучених Штатах ціни на дизельне пальне та бензин завжди були однаковими. Однак зараз воно приблизно на 1 долар за галон дорожче. За іронією долі, це майже нівелює більшу паливну ефективність.
  • * Викиди - дизельні двигуни виробляють менше викидів вуглецю, ніж газові, і тому менше сприяють глобальному потеплінню. Однак вони викидають більше забруднюючих речовин. Доведено, що вони завдають значної шкоди дихальній системі.
  • * Додаткове технічне обслуговування - дизельні двигуни можуть не потребувати нових свічок запалювання (оскільки вони їх не мають), але час від часу їм потрібні нові свічки розжарювання. Вони також потребують AdBlue (DEF: дизельна вихлопна рідина), щоб зменшити кількість забруднюючих речовин у вихлопних газах, і повинні регулярно їздити на високих швидкостях, щоб підтримувати сажовий фільтр (DPF) в чистоті.
  • * Нове законодавство - дизельне паливо завжди було менш популярним у США, ніж газ. Однак розвиток кліматичного законодавства означає, що двигуни внутрішнього згоряння - як газові, так і дизельні - ймовірно, будуть поступово відмовлятися до 2040 року на користь електромобілів. В ЄС не буде нових автомобілів на викопному паливі до 2035 року, а Великобританія заборонила їх до 2030 року.

Зрештою, незважаючи на значний прогрес у розвитку дизельної енергетики, ми навряд чи побачимо багато нових дизельних автомобілів.

Реальність така, що електромобілі можуть робити все, що роблять дизельні автомобілі, і навіть більше. Оскільки технологія акумуляторів і дальність ходу електромобілів продовжує розвиватися, ми майже напевно побачимо, як дизель відійде в історію як майже фантастична довгострокова ідея.

Тим часом, вживані дизельні автомобілі наразі набагато дешевші, ніж електромобілі.

Однак, якщо ви не будете багато їздити по шосе, навряд чи вони будуть сильно відрізнятися від бензинових.скачать dle 11.3

Викликати евакуатор

Дзвонити