• Телефон: +38 (063) 43-10-020

  • Години роботи: 24/7 (без вихідних)

«Евакуатора НЕТ» корисні статті

FWD vs AWD - що краще для вас?

FWD vs AWD - що краще для вас?

Які основні переваги та недоліки передньопривідних (FWD) та повнопривідних (AWD) автомобілів? Який з них найкраще підходить саме вам? Дізнайтеся з цього посібника.

Хоча під час руху обертаються всі чотири колеса, не кожен автомобіль передає потужність на кожне колесо, наприклад, передньопривідний автомобіль (FWD) передає всю свою потужність на передні два колеса, тоді як задні колеса обертаються пасивно.

На противагу цьому, повнопривідний автомобіль (AWD) передає потужність на всі чотири колеса, тобто кожне колесо допомагає автомобілю рухатися.

Як FWD, так і AWD мають свої переваги та недоліки.

У цьому посібнику ми розглянемо всі різні аспекти, щоб ви могли визначити найкращу трансмісію для задоволення ваших потреб.

Давайте почнемо!

Що таке передній привід?Як згадувалося раніше, автомобіль з переднім приводом передає потужність, що генерується двигуном, тільки на передню вісь.

Оскільки двигун автомобіля розташований в передній частині автомобіля, енергія проходить мінімальну відстань, забезпечуючи більш ефективну передачу енергії.

Це означає, що передні колеса тягнуть за собою решту автомобіля. Це має як переваги, так і недоліки у порівнянні з автомобілями з повним приводом.

Що таке повний привід?Не всі системи повного приводу однакові. Деякі системи є повним приводом, а інші - частковим. Як випливає з назв, це залежить від того, коли приводяться в дію всі чотири колеса.

З повним приводом потужність постійно передається на всі чотири колеса. З іншого боку, неповний повний привід лише зрідка передає потужність на кожне колесо.

У більшості випадків повний привід контролюється автомобілем автоматично. У системах з частковим AWD більшу частину часу привід подається тільки на одну вісь.

Це означає, що частковий повний привід вмикається лише тоді, коли автомобілю не вистачає зчеплення з дорогою на головній осі, і він намагається знайти зчеплення з іншою віссю та продовжити рух.

У більшості систем часткового повного приводу потужність передається переважно на передні колеса. Виняток робиться тоді, коли передні колеса втрачають зчеплення з дорогою, і тоді трансмісія спрямовує потужність на задні колеса.

Повнопривідна система постійно передає потужність на всі колеса, але вона може розподіляти потужність між задніми та передніми осями.

Наприклад, розподіл потужності може бути 40% на передню вісь і 60% на задню вісь. Незалежно від співвідношення, в більшості випадків всі колеса працюють постійно.

Переваги та недоліки AWD та FWDОскільки трансмісії відрізняються і побудовані по-різному, обидві системи мають багато переваг і недоліків.

В останні роки продажі повнопривідних автомобілів зросли, можливо, більше, ніж здається необхідним. Багато водіїв не побачать жодних переваг від повного приводу, тоді як інші - побачать.

Щоб визначити, який тип підходить для ваших потреб і стилю водіння, наведемо переваги кожної системи привода:

Переваги переднього приводуПередньопривідний автомобіль буде дешевшим в обслуговуванні та утриманні. Це пов'язано з тим, що в ньому використовується менше деталей, оскільки все знаходиться близько до моторного відсіку.

Оскільки менше деталей з'єднує передню і задню частини автомобіля, FWD може запропонувати більше простору в салоні (завдяки тунелю трансмісії і карданному валу) і більше місця в багажнику.

Основними перевагами є наступні:

  • * Дешевше в обслуговуванні та утриманні
  • * Кращий пробіг на бензині
  • * Більше внутрішнього простору

Переваги повного приводуСистема повного приводу має велике значення при їзді по бездоріжжю або якщо ви живете в місцевості, схильній до екстремальних погодних умов, таких як сильні дощі та снігопади.

До переваг системи повного приводу можна віднести наступні:

  • * Відмінна прохідність по бездоріжжю
  • * Краще зчеплення з дорогою під час дощу та снігу

FWD або AWD: ВисновокАвтомобілі з переднім приводом, як правило, мають кращі показники витрати пального, оскільки вони легші. Вони також дешевші в обслуговуванні та утриманні, оскільки система набагато простіша, ніж у повнопривідних.

Якщо ви живете або їздите в районах, схильних до екстремальних погодних умов, наприклад, снігу, повнопривідний автомобіль - це те, що вам потрібно.

Система повного приводу також набагато краще підходить для їзди по бездоріжжю, оскільки одне або кілька коліс автомобіля, швидше за все, часто втрачають контакт із землею.

Це означає, що якщо ви живете в місцевості, яка не схильна до екстремальних погодних умов, і не плануєте їздити по бездоріжжю, вам, ймовірно, варто зупинити свій вибір на передньопривідному автомобілі.

FWD проти AWD: ПідсумокПередньопривідний автомобіль передає потужність від двигуна виключно на передні колеса. Це робить його вигідним у багатьох аспектах, включаючи кращу витрату пального та дешевше обслуговування.

Оскільки система повного приводу живить кожне колесо, вона забезпечує краще зчеплення з дорогою, але також вимагає набагато більше деталей. Це призводить до того, що автомобіль стає важчим, що означає гіршу витрату пального та вищі витрати на обслуговування.

Системи повного приводу бувають двох типів. Постійний повний привід постійно забезпечує привід на всі чотири колеса і вважається "справжнім" повним приводом.

Частковий повний привід, як правило, живить передню вісь і задіює задню вісь лише тоді, коли передня втрачає зчеплення з дорогою.

Багато автомобілів випускаються як у версії FWD, так і в версії AWD. Оскільки повнопривідні версії, як правило, дорожчі, вам слід подумати, чи будете ви користуватися будь-якими перевагами системи повного приводу.

Найбільшою перевагою автомобіля з повним приводом є його зчеплення з дорогою в екстремальних погодних умовах, таких як дощ або снігопад. Якщо ви плануєте виїжджати на своєму авто на бездоріжжя, автомобіль з AWD також стане в нагоді.

Якщо ви не плануєте їздити по бездоріжжю і не їздите в місцях, де сильний сніг або дощ є регулярним явищем, вам, ймовірно, краще вибрати передньопривідний автомобіль.скачать dle 11.3

Викликати евакуатор

Дзвонити